Právě se nacházíte v - SONY

Výrobce - SONY

Oficiální stránky: http://www.sony.czSony's Corporate History

Společnost Sony byla založena v Tokiu roku 1946 a jejími zakladateli byli inženýr Masaru Ibuka a fyzik Akio Morita, kteří investovali prostředky ve výši 190 000 jenů. Společnost měla zpočátku pouhých 20 zaměstnanců...

... a její původní název nezněl Sony, ale Tokyo Tsushin Kogyo (Tokyo Telecommunications Engineering Corporation).

Původ názvu 'Sony'

Název společnosti vznikl spojením jednoho slova a jednoho slovního spojení – latinského „sonus“, které je kořenem anglických slov „sound“ (zvuk) či „sonic“ (zvukový), a slovního spojení „sonny boy“, které bylo v té době v Japonsku ve velké oblibě a označuje mladého člověka volného a průkopnického ducha. Název Sony tedy měl upozorňovat na to, že společnost je mladá a lidé v ní zaměstnaní oplývají energií a vášní tvořit bez jakýchkoli bariér či omezení.

 

Masaru Ibuka and Akio MoritaMasaru Ibuka and Akio Morita, zakladatelé Sony

Historie společnosti

Roku 1946 byla oficiálně ustavena společnost Tokyo Tsushin Kogyo (Tokyo Telecommunications Engineering Corporation) zakladateli Masaru Ibukou a Akio Moritou v Nihombashi, Tokio. Společnost se původně zabývala opravami elektrických zařízení a snažila se také vyrábět vlastní výrobky, mimo jiné i tehdy velmi populární automatický vařič rýže.

Skutečný průlom však nastal až o několik let později, přesněji v roce 1954, kdy Tokyo Tsushin Kogyo K.K., jak stále ještě zněl název společnosti, získala licenci na výrobu tranzistorů. Tranzistor byl vynalezen v Americe, ovšem původně nebyl používán při výrobě radiopřijímačů, které byly plně elektronkové. V květnu roku 1954 uvedla společnost Sony na trh první japonský tranzistor a v následujícím roce i první tranzistorové rádio.

Od té doby se našlo pouze velmi málo společností, které byly schopny vyrovnat se Sony z hlediska invence a inovace. K nejvýznamnějším vynálezům a vývojovým počinům z dílny Sony se řadí kupříkladu první televizor s barevným systémem Trinitron z roku 1968, barevný videorekordér (1971), první domácí videorekordér Betamax na světě (1975), walkman (1979), 3,5 palcový pružný disk (1989), digitální fotoaparát (1981), první světový CD přehrávač (1982), 8mm camcorder (1988), DAT magnetofon (1988), ovšem i mnohé další. Nutno také zdůraznit, že vývoj v Sony nikdy neustal, bez přerušení pokračuje dodnes a bude pokračovat i v budoucnosti.
The Founding Prospectus of Tokyo Tsushin Kogyo

 

Mr. Ibuka and Mr. MoritaMr. Ibuka and Mr. Morita při rozhovoru se zaměstnanci

V průběhu 60 let své existence se společnost rozrostla z původního počtu 20 zaměstnanců v tokijské továrně až na dnešních více než 160 000 na celém světě. 

Sony je mezinárodní společnost. Akio Morita si již na samotném úsvitu nové doby uvědomoval, že trhem pro výrobky Sony musí být celý svět, nikoli pouze Japonsko, protože možnosti odbytu v rámci jedné země se rychle vyčerpávají. Po celou dobu existence společnosti je také na všech výrobcích viditelně uváděna značka Sony, což byl také nápad otců-zakladatelů.

Od šedesátých let se Sony začala výrazněji věnovat i rozšiřování svých mezinárodních aktivit. Sony Corporation of America vznikla v roce 1960 a o osm let později byla založena také Sony United Kingdom Limited, ovšem první obchodní zastoupení společnosti v Evropě bylo otevřeno ve Švýcarsku též v roce 1960. Jakmile se totiž výrobky společnosti začaly prodávat ve větší míře v zahraničí, bylo nutné postupně zakládat pobočky v jednotlivých zemích a posléze i přesouvat část výroby blíže k místům odbytu. Roku 1972 tak bylo založeno výrobní centrum v San Diegu a o dva roky později vyrostla továrna v anglickém Bridgendu, odkud směřují produkty nejen na britský trh, ale i do dalších evropských zemí, a to včetně České republiky.Zboží se nalézá v těchto kategoriích:

Zboží výrobce SONY


SONY ACC-CTBN

Zvýhodněná sada příslušenství: NP-BN1+LCS-CTBN+tripod


1 199 Kč s DPH více »

SONY ALC-B55

Krytka těla fotoaparátu


129 Kč s DPH více »

SONY ALC-R55

Zadní krytka objektivu


129 Kč s DPH více »

SONY BC-TRV

Nabíječka pro InfoLi V, H, P series

Výprodej

1 490 Kč s DPH více »

SONY FA-CC1AM - Kabel k…

Kabel pro propojení DSLR a blesku - možnost umístit blesk mimo tělo…


1 490 Kč s DPH více »

SONY FA-CS1AM -…

Přechodová patice pro blesk HVL-F36AM použitý mimo tělo fotoaparátu, použití…


1 299 Kč s DPH více »

SONY FA-EB1AM externí…

Externí napájecí zdroj pro blest HVL-F56- napájení z baterií 6xAA- rychlé…


6 690 Kč s DPH více »

SONY FA-ST1AM Adaptér…

Adaptér pro studiové blesky se synchronizačním konektorem


4 690 Kč s DPH více »

SONY LCS-LC1AMT -…

Pouzdro na filtr - hnědé


699 Kč s DPH více »

| 1  2  3 |