Právě se nacházíte v - NIKON

Výrobce - NIKON

Oficiální stránky: http://www.nikon.czJaponská společnost Nikon patří k největším a k nejvíce ceněným výrobcům opto-elektroniky na světě. Za tuto pozici na trhu vděčí především své filozofii, která zní: „Jenom nejlepší produkt je dostatečně dobrý.“. Vysokou kvalitu výrobků Nikon, jejich odolnost a spolehlivost vyhledávají už léta profesionálové a také čím dál větší skupina amatérských fotografů z celého světa.

Nikon patří k nejstarším a nejzkušenějším výrobcům fotografické techniky na světě. Počátek vzniku společnosti se datuje roku 1917, kdy se spojily tři malé optické firmy z Tokia a vytvořily novou společnost "Nippon Kogaku Kogyo“. Přeloženo do češtiny to znamená „Japonský výrobce optických skel z Tokia“, což dobře vystihovalo podnikatelské aktivity firmy v prvním období její existence, kdy vyráběla teleskopy, dalekohledy, mikroskopy a jiné drobné optické vybavení. O něco později se objevují i první fotografické objektivy značky Nikkor, jejichž výroba překročila v roce 2007 40 mil.kusů.
V roce 1946 padlo rozhodnutí o zahájení vývoje prototypu fotoaparátu Nikon. O dva roky později se dostává na japonský trh „Nikon I“ spolu se sestavou základních objektivů. Ukazuje se, že produkty Nikon se nejenom vyrovnají kvalitě evropských výrobků, ale často je i převyšují. Další modely fotoaparátů, označení Nikon M a Nikon S posilují pozici značky Nikon na trhu fotoaparátů nejvyšší kvality. V 50.letech se dostává fototechnika Nikon poprvé za hranice Japonska. V roce 1957 byl představen velmi důležitý model Nikon SP - byl to první fotoaparát určený pro profesionální fotografy. Jeho konstrukce obsahovala velký počet novátorských řešení jako třeba duální hledáček, titanovou závěrku či možnost motorového pohonu posunu filmu. V době svého debutu to byl nejmodernější fotoaparát na světě a ještě nyní je Nikon SP považován za jeden z nejlepších fotoaparátů všech dob.
Už za dva roky na veletrhu IPEX v Chicagu představuje Nikon s pýchou svůj první model jednooké zrcadlovky, nyní již legendární Nikon F. I když v tu samou dobu i dvě konkurenční firmy začaly prodávat své zrcadlovky, byl Nikon F uznán za lepší, všestrannější a s lépe provedenou konstrukcí. Nikon F byl vyroben v rekordním počtu miliónu exemplářů a jeho spolehlivost ocenila i NASA, když jej v 60. a 70. letech zařadila do vybavení amerických kosmických lodí. Spolupráce s touto agenturou trvá díky vysoké kvalitě, technologiím a odolnosti produktů Nikon do dnes.

Nikon přišel za dobu své existence s celou řadou nových technologií a patentů, které posouvají techniku zpracování světla k dokonalosti a přináší uživatelům vysoký standard kvality a užitné hodnoty, spolu s jistotou zachycení těch nejemotivnějších situací v jejich životě.

Značka Nikon je legendou současnosti.Zboží se nalézá v těchto kategoriích:

Zboží výrobce NIKON


10-20MM F4.5-5.6G VR AF…

AF-P DX NIKKOR 10–20 mm f/4,5–5,6G VR. Cesta k dramatickým perspektivám. S…


8 490 Kč s DPH více »

10-24MM F3.5-4.5G AF-S…

Extrémně širokoúhlý objektiv s 2,4x zoomem a obrazovými úhly 109° až 61°,…

Doprava zdarma

26 490 Kč s DPH více »

105MM F2.8G IF-ED AF-S…

Objektiv AF-S VR 105 f/2,8G IF-ED přináší výhody redukce vibrací (VR) do…

Doprava zdarma

24 490 Kč s DPH více »

12-24MM F4 G IF-ED AF-S…

První objektiv na světě s menším obrazovým kruhem, optimalizovaným na formát…

Doprava zdarma

34 990 Kč s DPH více »

14-24MM F2.8G ED AF-S

Extrémně širokoúhlý objektiv s vysokou světelností a revoluční optickou…

Doprava zdarma

47 990 Kč s DPH více »

17-55MM F2.8 AF-S DX IF…

Profesionální objektiv DX Zoom-Nikkor, kombinující široký rozsah ohniskových…

Doprava zdarma

47 490 Kč s DPH více »

18-200MM F3.5-5.6G AF-S…

Všestranný objektiv s širokým rozsahem zoomu (11,1x), ideální pro pokročilé…

Doprava zdarma

13 990 Kč s DPH více »

18-300MM F3.5-6.3G ED…

Neuvěřitelně všestranný 16,7násobný zoom nabízí ohniskové vzdálenosti od…

Doprava zdarma

16 990 Kč s DPH více »

20MM F1.8G AF-S

Tento objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností, vysokou…

Doprava zdarma

21 990 Kč s DPH více »

| 1  2  3  4  22 |