Právě se nacházíte v - Jak objednat fotografie?

Jak objednat fotografie?

V nasledujících několika bodech si vysvětlíme, jak si na našich stránkach objednat fotografie.

Krok 1.

Na úvodní stránce (www.fotofast.cz) si klikneme na některou z pozic na které ukazují šipky.

 

 

Pokud jste klikli na odkaz v horní části obrazovky, otevře se vám okno s celou nabídkou fotografických služeb. Pro zhotovení maloformátových fotografií zvolte odkaz "Fotosběrna".

Krok 2.

V tomto kroku vybereme vámi požadované parametry fotografií – rozměr, povrch, ořez a autokorekci.

 

1. Výběr velikosti fotografie

Klikneme na "Vyberte rozměr", otevře se nám roletka, ve které si vybereme z nabízených rozměrů.

2. Výběr povrchu fotografií

Kliknutím na "Vyberte povrch" si zvolíme, jestli chceme fotografie matné nebo lesklé. Lesklé fotografie se vyznačují větší obrysovou ostrostí a fotografie působí živěji. Výhodou matných fotografií je, že vám na nich nezůstanou viditelné otisky prstů od prohlížení. Obecně doporučujeme u fotografií, které nebudete zakládat do fotoalba, zvolit matný povrch. To samé platí u fotografií, které chcete umístit do rámečku.

3. Výběr dodatečné grafické úpravy

Kliknutím na "Vyberte autokorekci" si můžete vybrat mezi volbami "automaticky upravit" a "bez úprav". Pokud zvolíte automatické úpravy, budou Vaše fotografie upraveny dle uvážení laboranta. Světlé fotografie ztmaví a dobarví, tmavé fotografie zesvětlí a případně odstraní červené oči. Fotografie, které nebudou potřebovat úpravy, ponechá v původním stavu. Tuto možnost doporučujeme zvolit i v případě, že se vám vaše fotografie zdají být v pořádku. Většina domácích monitorů má totiž tendenci fotografie dobarvovat. Pokud nechcete, abychom vám do fotografií jakkoliv zasahovali, zvolte možnost “bez úprav”.

4. Výběr fotografie s ořezem nebo bez ořezu

Většina fotoaparátů fotí standardně na počítačový poměr stran 4:3. Zhotovené fotografie mají poměr stran 3:2. Pro optimální výsledek jsou dvě možnosti úpravy fotografie – s ořezem nebo bez ořezu. Je tedy potřeba se rozhodnout, jestli chcete fotografie přizpůsobit formátu papíru, nebo papír přizpůsobit fotografii.

Při zhotovení fotografií s ořezem se fotografie zvětší tak, aby se vešla na papír bez bílých proužků. Znamená to ale, že se z ní ztratí část obrazu. Laboranti se vždy snaží oříznout méně "podstatnou" část fotografie. Pokud budete mít na fotografiích osoby, zvířata nebo ucelené objekty, budou se je snažit zachovat celé. U fotografií s vloženými texty nebo vámi přidánými rámečky, doporučujeme vybrat volbu "bez ořezu".

Samostatným případem jsou pak fotografie v moderním formátu 16:9. Fotografie jsou hodně širokoúhlé, tzn. že při ořezu se z nich 1/3 ztratií, při volbě bez ořezu budou na fotografii biílé proužky, ale celá šíře záběru zůstane zachována.

S ořezem

Oříznutí záběru do formátu fotopapíru, část fotografie bude oříznuta.

Bez ořezu – doplnění bílých okrajů

Do plochy fotografie je přeneseno 100% záběru a na strany jsou přidány bílé pruhy.

 

Po zadání čtvrtého parametru se zobrazí okno s nápisem "Vaše fotky".

Krok 3.

V tomto kroku si vysvětlíme, jak nahrát fotky a jak přidat fotografie, které chceme v jiném rozměru.

 

Fotografie se nahrávají prostřednictvím ikony "Vybrat fotky". Po jeho stisknutí se nám otevře okno průzkumníka a v něm si vybereme fotografie, které chceme zhotovit.

Doporučujeme si fotografie, které chceme zhotovit, zkopírovat do jedné složky. V otevřeném okně klikneme na kteroukoliv fotografii a pak celý výběr nahrajeme najednou přes klávesovou zkratku CTRL+A (držíme klávesu CTRL a pak zmáčkneme klávesu A). Takhle se nám fotografie označí všechny a my pouze klikneme na ikonu "Otevřít".

Pokud máte fotografie v jednotlivých složkách samostatně, musíte nahrávat každou fotografii jednotlivě.

Po kliknutí na volbu "Otevřít" se nám začnou fotografie nahrávat.

Fotografie se řadí od poslední, tzn., že na obrazovce vidíme nahoře poslední fotografii a na konci fotografii první. Ta se nám zároveň začne nahrávat. Proces nahrávání nám znázorňuje červený proužek, který postupně narůstá. Nahraná foografie se nám zobrazí v malém náhledu.

Pod náhledem fotografie je uveden název fotografie a počet kusů. Pokud chceme fotografii zhotovit ve více kopiích, klikneme na znaménko plus, pro snížení počtu kopií zvolíme znaménko mínus. Pokud jsme si to rozmysleli a fotografii nechceme vůbec, klikneme na ikonku odpadkového koše.

Rychlost nahrávání fotografií závisí na vašem připojení, nahrávání jedné fotografie může tedy trvat i déle než jednu minutu.

Pokud si chceme nechat zhotovit fotografie ve více rozměrech, počkáme než se nám nahraje první skupina fotek a poté pokračujeme volbou rozměru, povrchu, ořezu a autokorekce stejně jako u předchozí skupiny fotografií. Pod první skupinou fotek se nám otevře další okénko, ve kterém bude opět ikona "Vybrat fotky".

 

Pod skupinou fotografií se nám zároveň zobrazuje rekapitulace, ve které můžeme sledovat aktuální cenu fotozakázky. Tato cena se postupně načítá s fotografiemi nahranými na náš server, tzn. že i když máte na obrazovce 10 nahrávajících se fotografií, tak se cena připočítává až poté, co se zobrazí úplný náhled fotografie. 

Krok 4.

Po nahrání všech fotografií můžeme přejít k vyplnění osobních údajů a způsobu doručení.

Při vyplňování údajů dbejte na to, aby byla správně vyplněna emailová adresa a telefonní číslo. V opačném případě vás nejsme schopni informovat o stavu vaší zakázky.

Do poznámky nám můžete připsat specifické požadavky na zhotovení zakázky.

Před dokončením objednávky je potřeba si přečíst obchodní podmínky a reklamační řád a zaškrtnout, že s nimi souhlasíte. Bez tohoto souhlasu není možné zakázku dokončit.

Pokud máte zájem od nás dostávat emailem novinky a informace o nabízených službách, je možné zaškrtnout příslušnou volbu.

Po zkontrolování všech údajů pokračujeme kliknutím na ikonu "Dokončit objednávku". Odklepnutím se objednávka automaticky odešle a na obrazovce se vám zobrazí prázdná fotosběrna se zeleným pruhem, kde je číslo vaší objednávky.

Následně vám do e-mailu bude doručena kopie objednávky.

Fotografie jsou zhotoveny dle vaší objednávky a připraveny k vyzvednutí na prodejnách do 5 pracovních dnů. Fotografie, které odesíláme prostřednictvím České pošty jsou doručeny nejpozději do 5+1 pracovních dnů. V případě velkého počtu objednávek si vyhrazujeme právo tyto lhůty prodloužit. Pokud jste zvolili platbu převodem, bude zásilka odeslána až po přijetí platby na náš účet.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na fotoprace@fotofast.cz.