Právě se nacházíte v - Objektivy » Zoom objektivy » TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY

TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY

Světelný telezoom pro Full-frame CSC fotoaparáty (Sony-E) se vyznačuje nízkou váhou a kompaktností s průměrem filtru 67 mm. Rozsah ohnisek 70-180 mm se světelností f/2,8 v celém rozsahu. Optická konstrukce je tvořena 19 členy ve 14 skupinách. S minimální zaostřitelnou vzdáleností 85 cm. Systém ostření s motorem VXD, který je tišší a rychlejší než kdy dříve a produkuje krásně čisté a ostré fotografie. Odolná konstrukce proti prachu a vlhku s fluorovým povrchem. Model A056 je plně kompatibilní s nejrůznějšími doplňkovými funkcemi fotoaparátu SONY, jako např. Fast Hybrid AF nebo Eye AF.

Dostupnost zboží: na dotaz
Výrobce: TAMRON     
31 990 Kč s DPH
TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY
Doprava zdarma

TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY TAMRON 70-180 mm F/2.8 Di III VXD pro SONY


Kompaktnost, která rozšiřuje využití bezzrcadlovek

Skutečný obdiv si zaslouží vývoj a užitnost tohoto modelu. Vývojáři skloubili extrémně nízkou váhu a kompaktnost při zachování vysoké světelnosti f/2,8 v celém rozsahu ohnisek.

Nový VXD mechanismus ostřícího motoru!

Tamron pro tento model speciálně vyvinul svůj první lineární AF pohon ostřícího mechanismu, který nazval VXD. Je rychlejší než kdy jindy s přesností do 0,005 mm, což je jedna desetina šířky lidského vlasu. Tyto vlastnosti zajišťují nevídaně rychlý a přesný výkon autofokusu, AF, který doplňuje tzv. ‘plovoucí’ systém, tvořený dvěma VXD jednotkami a zajišťující čisté a ostré snímky za velmi tichého chodu. Tento vylepšený AF umožňuje fotografům a filmařům trackovat a zaznamenávat pohyby objektu a dopřát si tak tiché a ničím nerušené snímání. 

Mimořádný design pro nekompromisní obrazovou kvalitu

Tamron 70-180mm F/2.8 je tvořen konstrukcí 19 optických členů ve 14 skupinách. Celkově obsahuje šest XLD (eXtra Low Dispersion) a LD (Low Dispersion) čoček a tři GM (Glass Molded Aspherical) a hybridní asferické čočky. Celková soustava čoček je poskládána tak, že zabraňuje chromatické aberaci a zachovává vysoké rozlišení do krajů. Tento model také disponuje speciálním povrchem BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2) pro minimalizaci nežádoucích odlesků. 

Průměr filtru 67mm 

Model 70-180mm F/2.8 disponuje stejným průměrem filtru jako u ostatních modelů TAMRON pro SONY-E bezzrcadlovky, což značně snižuje náklady při používání PL, ND a jiných filtrů.

MOD 0,85 m 

Minimální zaostřitelná vzdálenost je u tohoto modelu 85 cm. Pro světelný teleobjektiv tohoto typu je to až obdivuhodně blízko.

Voděodolná konstrukce, Fluorový povrch, Zoom lock

Tyto vlastnosti oceníte zejména při fotografování v náročních povětrnostních podmínkách. Přední strana čočky je také pokryta speciální fluorovou vrstvou, která chrání před vodou a mastnotami. 

Zoomlock oceníte při transportu objektivu nebo při nošení objektivu za opaskem. Chrání tak zejména proti nechtěnému vysunutí tubusu.

Kompabilita s nativními funkcemi fotoaparátu

Tamron 70-180mm F/2.8 je kompatibilní s většinou pokročilých funkcí CSC fotoaparátů. 

  • Fast Hybrid AF
  • Eye AF
  • Direct Manual Focus (DMF)
  • Zabudovaný systém lens-correction (stíny, chromatická aberace, distorze)
  • firmware aktualizace

‘Dream Team’ světelné zoom objektivy pro bezzrcadlovky od TAMRONU

Širokoúhlý Tamron 17-28mm F/2.8 Di III RXD (Model A046) a všestranný Tamron 28-75mm F/2.8 Di III RXD (Model A036). Vysoce světelné a kompaktní zoom objektivy s neuvěřitelným výkonem pro Sony-E bezzrcadlovky. Nyní se k nim přidává model 70-180mm F/2.8 Di III VXD (Model A056), který tak skvěle doplňuje již tak velice úspěšnou řadu objektivů pro Full-frame bezzrcadlovky. Celková hmotnost této trojice je neuvěřitelných 1780g a pro svou kompaktnost, světelnost f/2.8 a neuvěřitelnou obrazovou kvalitu si získala přezdívku ‘Dream Team’.

 

Parametry

Objektiv
Optický zoom: 2,6 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 70-180
Minimální ohnisková vzdálenost: 70 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 180 mm
Světelnost objektivu zoom: 2,8
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 2,8
Maximální clona (F): 22
Konstrukce objektivu: 19 členů / 14 skupin
Stabilizátor optický: Ne
Crop faktor: 1 x
Typ slunecní clony: bajonetová
Délka objektivu: 149 mm
Počet lamel clony: 9
Vhodný pro žánr: Koncerty
Rozdělení podle ohniska: Teleobjektiv
Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Typ bajonetu: Sony FE
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 85 cm
 
Obecné
Nadstandardní záruka: 4 roky
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 810 g
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
   
Značka: Tamron
 
Filtry
Průměr filtru: 67 mm


Skrýt tabulkuZobrazit tabulkuTabulka poštovného

Způsob dopravyPopisCena
Osobní převzetí (FotoFast Tábor) - hotově0 Kč
Osobní převzetí (FotoFast České Budějovice) - hotově0 Kč
PPL - dobírkaDobírkou - 1-2 dny dodání129 Kč
PPL - převodemPřevodem - 1-2 dny dodání109 Kč