Právě se nacházíte v - Objektivy » Zoom objektivy » NIKKOR 120–300 mm f/2,8E AF-S FL ED SR VR

NIKKOR 120–300 mm f/2,8E AF-S FL ED SR VR

Je profesionální teleobjektiv se zoomem s bajonetem Nikon F, jeho rozsah je 120-300 mm při zachování světelnosti f/2,8 v celém rozsahu.

Dostupnost zboží: na dotaz
Výrobce: NIKON     
285 990 Kč s DPH
NIKKOR 120–300 mm f/2,8E AF-S FL ED SR VR
Doprava zdarmaJe profesionální teleobjektiv se zoomem s bajonetem Nikon F, jeho rozsah je 120-300 mm při zachování světelnosti f/2,8 v celém rozsahu. Má velmi plynulé a hlavně přesné automatické ostření, které je na srovnatelné úrovni s pevnými skly a to i při ostření na objekty v nepravidelném pohybu. Díky elektromagnetické cloně jsou expozice při použití vysokých snímacích frekvencí přesnější. V pokročilé optické konstrukci se skrývá 25 čoček / 19 členů, se sklem ED a SR společnosti Nikon a antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coat. Dochází tak k potlačení optických i barevných vad a nežádoucích reflexů. Redukce vibrací na tomto objektivu vám dokáže prodloužit expoziční časy až o 4 EV a to i při aktivním telekonvertoru. Vskutku promyšlená ergonomie, tlačítka s přiřaditelnými funkcemi, plynulá změna orientace na šířku a na výšku a řada dalších funkcí. S paticí pro připevnění na stativ směřující dopředu je vše optimálně vyvážené a možné snadno přenášet. Teleobjektiv s tak odolnou konstrukcí a utěsnění proti povětrnostním vlivům zvládne i ty nejnepříznivější podmínky.

 

Jeho všestrannost je nepřehlédnutelná

Nezáleží na tom, jestli fotografujete na sportovišti, nebo v temném exteriéru, objektiv Nikon 120-300 mm f/2,8 AF-S E FL ED SR VR vynikne svou mimořádnou rozlišovací schopností a výkonem automatického ostření (AF). Na tento rozsah ohniskových vzdáleností se opravdu dlouho čekalo. Pokud chcete fotografovat s ohniskem 300 mm, nebudete již vázáni na obejktiv s jednou ohniskovou vzdáleností, ani se nemusíte bát ztráty optické kvality při použití telekonvertoru.

Ten optický výkon!

Tento teleobjektiv profesionální třídy, je krokem vpřed v oblasti optického výkonu. K potlačení barevných vad jsou zde využita nová skla Nikor SR a ED. Díky tomu dochází k zásadní redukci barevné vady a důkladné kompenzaci moderého světla (krátkovlnná část spektra), které se obtížně kontroluje. Snímky jsou tak mnohem ostřejší a kontrastnější než dříve.

Dirk Jasper z Nikonu řekl

Vyjádření Dirka Jaspera, Product Managera společnosti Nikon Europe: ,,Díky nejpokročilejší optické konstrukci, ze všech objektivů se zoomem společnosti Nikon, stanovuje tento nový teleobjektiv novou laťku pro výkon profesionálních objektivů. Inteligentní ergonomie od společnosti Nikon a dokonalé utěsnění vůči povětrnostním vlivům dotvářejí celkový obraz. Zvládnete vyfotit vše, co potřebujete."

 

Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 120 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 300 mm
Světelnost objektivu zoom: 2,8
Maximální clona (F): 22
Konstrukce objektivu: 25 členů / 19 skupin
Stabilizátor optický: Ano
Crop faktor: 1 x
Délka objektivu: 303,5 mm
Vhodný pro žánr: Sport, Zvířata, Reportáže, Koncerty
Rozdělení podle ohniska: Teleobjektiv
Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 200 cm
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 3250 g
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
Číslo produktu: JAA840DA
Značka: Nikon
 
Filtry
Průměr filtru: 112 mm


Skrýt tabulkuZobrazit tabulkuTabulka poštovného

Způsob dopravyPopisCena
Osobní převzetí (FotoFast Tábor) - hotově0 Kč
Osobní převzetí (FotoFast České Budějovice) - hotově0 Kč
PPL - dobírkaDobírkou - 1-2 dny dodání129 Kč
PPL - převodemPřevodem - 1-2 dny dodání109 Kč