Právě se nacházíte v - Objektivy » Pevné objektivy » 500MM F5.6 PF NIKKOR

500MM F5.6 PF NIKKOR

Nikon 500mm f/5,6E PF ED VR je kompaktní superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 500 mm a světelností f/5,6.

Dostupnost zboží: na dotaz
Výrobce: NIKON     
102 990 Kč s DPH
500MM F5.6 PF NIKKOR
Doprava zdarmaNikon 500mm f/5,6E PF ED VR je kompaktní superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 500 mm a světelností f/5,6. Rychle zaostřuje a nabízí dokonalou rovnováhu mezi velikostí a optickým výkonem. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhé 3 m rozšiřuje tvůrčí možnosti objektivu. Konstrukce objektivu se skládá z 19 čoček/ 11 členů včetně 3 optických členů ze skla ED, 1 fázového Fresnelova optického členu (PF), optických členů s antireflexními vrstvami, Nano Crystal Coat a předního optického členu s fluorovou vrstvou.

 

Překonejte vzdálenosti. Vydejte se všude, kam budete potřebovat

Země. Moře. Vzduch. S tímto kompaktním superteleobjektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností 500 mm a světelností f/5,6 si ulehčíte od zátěže, ale nepřijdete o dosah.

Použití fázového Fresnelova optického členu (PF) znatelně snižuje hmotnost tohoto objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností bez dopadu na kvalitu obrazu. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhé 3 m rozšiřuje tvůrčí možnosti objektivu. Bez ohledu na to, jestli pořizujete makrosnímky květin pokrytých námrazou nebo portréty tváří sportovců. Pokud potřebujete větší flexibilitu, můžete zvýšit dosah pomocí volitelného telekonvertoru 1,4×, 1,7× nebo 2× společnosti Nikon

Odolnost a hbitost

Letecké pohledy na etapu rallye. Dravci v letu. Pořizujte statické snímky a videa na vzdálených místech nebo v náročných podmínkách bez obav o objektiv.

Použití fázového Fresnelova optického členu (PF) pomáhá udržet kompaktní rozměry objektivu a fluorová vrstva odpuzuje vodu, prach a nečistoty. Každá pohyblivá součást tubusu objektivu je utěsněná proti prachu a vodním kapkám. Prstenec se stativovým závitem je vybaven kuličkovými ložisky pro plynulé přechody mezi fotografováním na šířku a na výšku.

Brilantní ostrost

Divoká zvířata při západu slunce. Objekty pod tvrdým pouličním osvětlením. Získejte výhodu obrazu ostrého až do krajů obrazového pole včetně minimálních úbytků osvětlení a minimálního závoje, a to i při fotografování s plně otevřenou clonou nebo v protisvětle.

Tři optické členy ze skel ED zajišťují snímky s živými barvami a vysokým kontrastem. Antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat zaručují brilantní snímky s minimem závoje a reflexů i při fotografování v protisvětle. Tvorba závoje optickým členem PF byla účinně minimalizována a vynikající rozlišovací schopnost tohoto objektivu zaručuje excelentní reprodukci bodových zdrojů světla. A to i na okrajích obrazového pole.

Ostrý a stabilní obraz

Výkon splňující nároky libovolné akce a světelných podmínek. Redukce vibrací Nikon s režimem SPORT umožňuje fotografovat bez obav z účinků chvění fotoaparátu.

Redukce vibrací Nikon (VR) je konstruována pro snížení rozmazání snímků vlivem chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat až o 4 EV delšími časy závěrky než by bylo možné bez redukce vibrací.² Redukce vibrací se aktivuje v okamžiku namáčknutí tlačítka spouště do poloviny a její provoz je tichý. Režim redukce vibrací SPORT pomáhá při fotografování výjimečně rychlých akcí a při panorámování. Poskytuje stabilnější obraz v hledáčku i při sériovém snímání, aniž by snižoval kvalitu obrazu.

Rychlé automatické zaostřování

Objektiv reaguje rychle a přesně na pohyb objektu. Elektromagnetická clona umožňuje přesné expozice při použití vysokých snímacích frekvencí.

Ultrazvukový zaostřovací motor Nikon umožňuje extrémně rychlé a velmi tiché automatické zaostřování. Pokročilé AF sledování drží krok s rychle se pohybujícími objekty – a to i v případě, že je jejich pohyb nepravidelný, mění se rychlost jejich pohybu nebo se tyto objekty rychle přibližují k fotoaparátu. Elektromagnetická clona zaručuje rychlé automatické řízení expozice a maximální přesnost. Dvoupolohový spínač omezení rozsahu zaostřitelných vzdáleností (FULL a ∞–5 m) nabízí dodatečnou kontrolu nad rychlostí zachycení objektu.

Snadno ovladatelné zaostřování

Liščí doupě. Zatáčka na závodní dráze. Snadné jemné doladění zaostření – přizpůsobte se okamžitým podmínkám s dechberoucí přesností.

Zaostřovací funkce převzaté z profesionálních objektivů Nikon nabízejí špičkové ovládání. Volitelné zaostřovací režimy A/M a M/A umožňují přepínat z automatického na manuální zaostřování jednoduchým otočením zaostřovacího kroužku. Zaostřovací kroužek má vroubkovaný povrch umožňující pevné uchopení pro jisté ovládání. A funkce Memory Recall (vyvolání zaostřené vzdálenosti z paměti) umožňuje uložení zaostřené vzdálenosti pro opakované použití. To je praktické, když chcete zaostřit na oblíbené lovecké bidýlko fotografovaného ptáka.

 

Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 500 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 500 mm
Světelnost pevného objektivu: 5,6
Maximální clona (F): 32
Konstrukce objektivu: 19 členů / 11 skupin
Stabilizátor optický: Ano
Videomotor: Ne
Sluneční clona: Ano (součást balení)
Balení obsahuje: Clona, přední krytka, zadní krytka, pouzdro
Délka objektivu: 237 mm
Počet lamel clony: 9
3D objektiv: Ne
Vhodný pro žánr: Sport, Zvířata
Rozdělení podle ohniska: Teleobjektiv
Vhodný pro formát snímače:: Full Frame
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 300 cm
 
Fotografování
3D režim: Ne
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 1460 g
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
 
Filtry
Průměr filtru: 95 mm


Skrýt tabulkuZobrazit tabulkuTabulka poštovného

Způsob dopravyPopisCena
Osobní převzetí (FotoFast Tábor) - hotově0 Kč
Osobní převzetí (FotoFast České Budějovice) - hotově0 Kč
PPL - dobírkaDobírkou - 1-2 dny dodání129 Kč
PPL - převodemPřevodem - 1-2 dny dodání109 Kč