Právě se nacházíte v - Objektivy » Pevné objektivy » 20MM F1.8G AF-S

20MM F1.8G AF-S

Tento objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností, vysokou světelností f/1,8 a dynamickou extrémně širokoúhlou perspektivou je ideální v případech, kdy potřebujete silně zdůrazněnou perspektivu, rozšířený prostor a silně působivé snímky.

Dostupnost zboží: na dotaz
Výrobce: NIKON     
21 990 Kč s DPH
20MM F1.8G AF-S
Doprava zdarmaTento objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností, vysokou světelností f/1,8 a dynamickou extrémně širokoúhlou perspektivou je ideální v případech, kdy potřebujete silně zdůrazněnou perspektivu, rozšířený prostor
a silně působivé snímky. Vysoká světelnost poskytuje limitovanou hloubku ostrosti a jemnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) a je skvělou vlastností za nízké hladiny osvětlení. Vysoce výkonná optika produkuje ostrý obraz až do krajů obrazového pole, zaručuje minimální zkreslení a nabízí kompaktní a lehkou, snadno přenosnou konstrukci.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Shodou okolností je rok 2014 dvacátým výročím uvedení objektivu AF NIKKOR 20 mm f/2,8D, což byl doposud oblíbený objektiv mnoha fotografů v oblasti tvůrčí fotografie. Nyní Nikon přináší tento objektiv do 21. století a vylepšuje prakticky všechny jeho důležité parametry. Objektiv AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED má vyšší světelnost, rychlejší automatické zaostřování, vylepšenou optickou výkonnost, osvědčené antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat a vylepšenou mechanickou konstrukci a ergonomii. Kromě těchto působivých technických specifikací nabízí nový objektiv vysoký tvůrčí potenciál a umožňuje fotografům zkoumat vizuální příležitosti dané extrémně širokým obrazovým úhlem. Objektivy jako tento v nás probouzí nadšené fotografy a jsme velmi šťastni, že můžete přivítat nový objektiv NIKKOR 20 mm f/1,8 do inovované rodiny objektivů NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností.“

Působivá perspektiva

Nový objektiv AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED poskytuje vynikající výkon v širokém rozmezí situací. Tento kompaktní a všestranný objektiv je ideální pro snímky v interiérech, pouliční reportáže, snímky rozsáhlých krajin i podvodní fotografii, a nabízí skvělé výsledky rovněž při filmování. Fotografové, kteří chtějí zachytit rozsáhlé plochy nebo potřebují všestrannost při fotografování ve stísněných prostorách, plně využijí výhod ohniskové vzdálenosti 20 mm a extrémně širokého obrazového úhlu pro získání strhujících snímků. Vysoká světelnost f/1,8 a vynikající propustnost světla tohoto objektivu umožňují dosáhnout výrazného oddělení objektu od pozadí a získat vynikají reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh). Fotografové s tímto objektivem získávají všestrannost fotografování kratšími časy závěrky a brilantní snímky za nízké hladiny osvětlení, a navíc se budou moci těšit z jasnějšího obrazu v hledáčku. Automatické zaostřování je díky ultrazvukovému zaostřovacímu motoru Nikon (SWM) plynulé, tiché a rychlé a nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,2 m usnadňuje přiblížení k objektu tak, aby zaplnil obrazové pole.

 

Snímky s vysokým rozlišením

Nový objektiv AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED je vytvořen tak, aby splňoval nároky moderních obrazových snímačů s vysokým rozlišením, a umožňuje pořízení vysoce působivých snímků a HD videosekvencí. Moderní optická konstrukce obsahuje 13 čoček v 11 členech včetně dvou optických členů ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) a dvou asférických optických členů (AS). Optická skla Nikon ED zaručují vysokou ostrost a kontrast obrazu i při malých zacloněních a asférické optické členy AS výrazně snižují zkreslení obrazu u takto širokoúhlé ohniskové vzdálenosti. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat minimalizují výskyt reflexů a závoje.

 

Snadná přenosnost

Tento lehký, kompaktní a světelný objektiv je ideální pro fotografy, kteří se chtějí přiblížit k objektu a pořídit dynamické snímky z mnoha různých míst. Díky hmotnosti pouhých 355 gramů je objektiv výjimečně dobře přenosný a nabízí vysoký uživatelský komfort při fotografování z ruky. Objektiv AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED nabízí při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu DX obrazový úhel odpovídající širokoúhlému objektivu 30 mm na formátu FX.

Objektiv AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED se dodává včetně měkkého pouzdra CL-1015 a sluneční clony HB-72.Skrýt tabulkuZobrazit tabulkuTabulka poštovného

Způsob dopravyPopisCena
Osobní převzetí (FotoFast Tábor) - hotově0 Kč
Osobní převzetí (FotoFast České Budějovice) - hotově0 Kč
PPL - dobírkaDobírkou - 1-2 dny dodání129 Kč
PPL - převodemPřevodem - 1-2 dny dodání109 Kč