Právě se nacházíte v - Nikon » Ultrazoomy od Nikonu pro Jaro 2012

Ultrazoomy od Nikonu pro Jaro 2012

Ultrazoomy od Nikonu pro Jaro 2012

Společnost Nikon Europe dnes představila dva nové superzoomy pro rok 2012. Prvním z nich Nikon Coolpix P510, nástupce oblíbeného modelu P500. Fotoaparát má neuvěřitelný 42násobný optický zoom 24-1000mm a CMOS snímač s rozlíšením 16 MP. Druhým je Nikon Coolpix L810. Je to nástupce modelu L120. Vyznačuje se větším přiblížením a širokoúhlejším objektivem.


Společnost Nikon Europe dnes představila dva nové superzoomy pro rok 2012. Prvním z nich Nikon Coolpix P510, nástupce oblíbeného modelu P500. Fotoaparát má neuvěřitelný 42násobný optický zoom 24-1000mm a CMOS snímač s rozlíšením 16 MP. Druhým je Nikon Coolpix L810. Je to nástupce modelu L120. Vyznačuje se větším přiblížením a širokoúhlejším objektivem.

 

Nové fotoaparáty společnosti Nikon s objektivy se superzoomem

Představujeme fotoaparáty COOLPIX P510 a COOLPIX L810

 

Amsterdam, Nizozemsko, 1. února 2012 – společnost Nikon Europe dnes oznámila uvedení dvou nových fotoaparátů se superzoomem. Fotoaparát COOLPIX P510, který je následníkem velice oblíbeného modelu COOLPIX P500, nabízí objektiv NIKKOR s neuvěřitelným 42násobným optickým zoomem, který dosahuje obrovské supertelefotografické ohniskové vzdálenosti 1 000 mm až po širokoúhlou vzdálenost 24 mm. Fotoaparát je také vybaven obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod s rozlišením 16 milionů pixelů a pokročilou optickou redukcí vibrací. Model L810 s rozlišením 16 milionů pixelů, který je následníkem modelu COOLPIX L120, umožňuje ještě větší přiblížení než kdy předtím díky extrémně širokoúhlému objektivu s 26násobným optickým zoomem.

„S rekordní ohniskovou vzdáleností 1 000 mm je model P510 schopen zachytit detaily, které by byly pro jakýkoliv jiný fotoaparát příliš vzdálené. Díky pokročilé optické redukci vibrací jsou zaručeny za všech okolností ostré snímky,“ říká Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe. „Model L810 zase představuje přístroj se superzoomem a snadným použitím. Nyní nabízí ještě větší rozsah ohniskové vzdálenosti a obrazový snímač s rozlišením 16 milionů pixelů, což je více než měl jeho předchůdce - model COOLPIX L120.“


Přiblížení, které překoná vaše očekávání: vysoce výkonný COOLPIX P510
Kompaktní fotoaparát COOLPIX P510 nabízí vynikající výkon s nepřekonaným dosahem. Je vybaven 42násobným zoomem, nastavitelným LCD monitorem s vysokým rozlišením 921 000 bodů a funkcí nahrávání videosekvencí se stereo zvukem v rozlišení Full HD (1 080p).

 

Neuvěřitelně rozsáhlá ohnisková vzdálenost fotoaparátu COOLPIX P510 s možnostmi širokoúhlého až supertelefotografického snímání si poradí se všemi okolnostmi, od širokoúhlých fotografií skupiny přátel až po snímky vzdálených delfínů v moři. Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod má rozlišení 16 milionů pixelů a společně s pokročilou funkcí optické redukce vibrací zaručují ostré snímky v jakémkoli světle, takže i při větších ohniskových vzdálenostech jsou kompozice stabilní a fotografované objekty dokonale ostré.

 

Režim záznamu videosekvencí jedním dotekem vám umožňuje snadno přepnout ze statických fotografií na záznam videa v rozlišení Full HD (1 080p) se stereo zvukem. Funkce optického zoomu a automatického zaostřování jsou k dispozici i při záznamu videa a fotoaparát COOLPIX P510 umožňuje zpomalený nebo zrychlený záznam s rychlostmi až 120 sn./s (rozlišení VGA). Videa lze snímat ve formátu iFrame. Vestavěný HDMI konektor vám umožní připojit fotoaparát přímo k televizi HDTV a okamžitě si prohlížet snímky a přehrávat videa spolu s přáteli a rodinou.

 

Nastavitelný LCD monitor s vysokým rozlišením vám pomůže objevit vaši tvořivou stránku. Umožňuje snadno snímat fotografie shora nebo zespodu a získat jinou perspektivu. Vestavěný systém GPS zaznamenává přesné místo pořízení snímku ve formě geotagů do obrazových souborů (EXIF).

 

Fotoaparát COOLPIX P510 se dodává v třech barvách: černé, červené a tmavě šedé. K dispozici bude za doporučenou maloobchodní cenu 9 990 Kč.

 

Cenově dostupný výkon stvořený pro skutečný život: model COOLPIX L810

Fotoaparát COOLPIX L810 je vybaven objektivem se superzoomem a záznamem videosekvencí s rozlišením 720p. Nabízí vynikající technologii a snadné používání a spolehlivě zachytí všechny památné okamžiky. Zjednodušený automatický režim optimalizuje všechna nastavení fotoaparátu podle dostupného světla a umožňuje vám fotografovat bez námahy.

 

Extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR s 26násobným optickým zoomem s ohniskovou vzdáleností 22,5–585 mm zachytí vše od rozsáhlých výhledů až po vzdálenou akci. Inovativní boční ovládací páčka zase zaručuje hladký a plynulý zoom v celé délce ohniskové vzdálenosti, ať už snímáte video nebo statické snímky. Optická redukce vibrací zároveň snižuje účinky chvění fotoaparátu. Obrazový snímač CCD s rozlišením 16 milionů pixelů a čtyři různé automatické funkce zabraňující rozmazání současně zajišťují, že jsou snímky vždy ostré.

 

Fotoaparát je napájen standardními AA bateriemi, takže se nemusíte obávat, že vám dojde energie, ať už jste doma nebo cestujete po světě – jsou k dostání kdekoliv.

Fotoaparát COOLPIX L810 se dodává ve čtyřech barvách: černé, červené, modré a teplé šedé. K dispozici bude za doporučenou maloobchodní cenu 5 790 Kč.

 


P510: Dodatečné funkce

 • Automatický režim HDR: zachycujte snímky s působivými tónovými detaily v libovolné situaci pomocí režimu HDR. Fotoaparát zkombinuje dva snímky nasnímané při různých expozicích v průběhu jednoho stisku spouště a vytvoří snímek s velkým dynamickým rozsahem a bohatou škálou barev.

 • Snadné panoráma 360/180: svislým nebo vodorovným otáčením fotoaparátu můžete vytvářet dynamická panoramata.

 • Režim 3D fotografování: vytvořte 3D snímek jakéhokoli statického objektu, který pak lze přehrávat na kompatibilních 3D televizorech a počítačích. Fotoaparát zkombinuje dva snímky nasnímané ze dvou různých pozicí: druhý snímek je pořízen automaticky, když fotoaparát rozpozná, že jste na správném místě.

 • Vysokorychlostní sériové snímání: nasnímejte až 5 snímků v plném rozlišení rychlostí 6 sn./s nebo až 30 snímků v plném rozlišení rychlostí 1 sn./s.

 • Volič expozičních režimů s manuálními expozičními režimy (P/S/A/M) a uživatelským režimem, díky kterému můžete okamžitě vyvolat oblíbená nastavení fotoaparátu.

 • Bezdrátový přenos: kompatibilní s kartami Eye-Fi X2 (nebo novějšími). Přeneste své snímky (ve formátu JPEG) přímo do svého telefonu nebo počítače. Potom se připojte k internetu a využijte službu společnosti Nikon my Picturetown pro sdílení snímků.

 • Menu Retušování: vylepšete své snímky již ve fotoaparátu pomocí řady filtrových efektů. Lze například použít efekt výběrové barvy, který převede snímek na monochromatický a potom přidá do oblasti, kterou vyberete, barevný nádech. Nebo hvězdicový filtr Cross Screen, který jasným oblastem přidá hvězdicový záblesk.

 

 

L810: Dodatečné funkce

 • Nahrávání živého videa v HD rozlišení (720p): snadné zaznamenání života v pohybu. Speciální tlačítko záznamu videosekvence umožňuje snadno spustit záznam. V průběhu záznamu můžete použít optický zoom s automatickým zaostřováním.

 • Zabraňování rozmazání: optická redukce vibrací snižuje účinky chvění fotoaparátu. Vysoká citlivost ISO (až do ISO 1 600) umožňuje získat ostřejší snímky při slabém světle. Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) pro automatický výběr nejostřejšího snímku ze série až 10 pořízených snímků.

 • Režim 3D fotografování: vytvořte 3D snímek, který pak lze přehrávat na kompatibilních 3D televizorech a počítačích.

 • Snadné sdílení: připojte se přímo k televizoru HDTV prostřednictvím vestavěného HDMI konektoru.

 • Systém inteligentního portrétu: zaručuje dokonalé portréty za všech okolností. Samospoušť s detekcí úsměvu pořídí snímek v okamžiku detekování úsměvu fotografované osoby. Kontrola mrknutí vás upozorní, pokud měl někdo zavřené oči. Funkce změkčení pleti upravuje nerovnoměrné odstíny pleti osob pro jemnější vzhled pleti. Redukce červených očí umožňuje korekci výskytu červených očí na snímcích pořízených pomocí blesku.

 • Bezdrátový přenos: kompatibilní s kartami Eye-Fi X2 (nebo novějšími).Přeneste své snímky (ve formátu JPEG) přímo do svého telefonu nebo počítače. Potom se připojte k internetu a využijte službu společnosti Nikon my Picturetown pro sdílení snímků.

 

ViewNX 2

Softwarový balíček vše v jednom ViewNX 2 umožňuje snadný a rychlý import, procházení, úpravy a sdílení statických snímků i videosekvencí. Stejně jako jeho velmi úspěšný předchůdce ViewNX, je i software ViewNX 2 snadno použitelnou sadou programů, která nabízí mnoho funkcí nad rámec standardních možností operačního systému. Nově přidané funkce úpravy videa jsou převzaté přímo z programu pro oceňované profesionální digitální zrcadlovky Nikon. Uživatelé tak mohou vytvářet ohromující videosekvence. Software ViewNX 2 je dodáván se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici i ke stažení zdarma.

 

EXPEED C2

Původní systém zpracování obrazu EXPEED v sobě obsahoval všechny zkušenosti a technologie vyvinuté za dlouhou historii společnosti Nikon. Nyní, díky nejnovější verzi známého systému Nikon EXPEED C2, se možnosti fotografování dále rozšiřují: zdokonalené nahrávání videosekvencí, vysoká výkonnost při vysoké citlivosti a maximální kvalita obrazu. Systém EXPEED C2 maximalizuje výkonnost snímače k pořízení realistického obrazu plného živých barev, se sníženým šumem a jemnými tonálními přechody s cílem vytvořit vynikající snímky a videosekvence.

 

Nikon my Picturetown

Vlastní fotografie můžete bezpečně a jednoduše zálohovat pomocí portálu my Picturetown (www.mypicturetown.com), on-line služby pro ukládání a sdílení digitálních snímků, kterou vám přináší společnost Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na snímcích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.

Více informací o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com


Související zboží