Právě se nacházíte v - Nikon » Společnost Nikon staví svým novým připojením SnapBridge fotoaparáty do středu ekosystému osobních zařízení

Společnost Nikon staví svým novým připojením SnapBridge fotoaparáty do středu ekosystému osobních zařízení

Aplikace SnapBridge, které využívá převratnou technologii Bluetooth® Low Energy, umožňuje plynulé sdílení, které je vždy zapnuté

Aplikace SnapBridge, které využívá převratnou technologii Bluetooth® Low Energy, umožňuje plynulé sdílení, které je vždy zapnuté

Amsterdam, Nizozemsko, 5. ledna 2016: Nikon Corporation s potěšením oznamuje spuštění připojení SnapBridge, které pracuje prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy – jedná se o převratnou inovaci nabízející bezdrátové propojení s chytrými zařízeními, které je vždy zapnuté. Společnost Nikon tento progresivní software odhalila na veletrhu CES® 2016 jako součást svého plánu inovací.

Tento krok, který staví na neustálé snaze společnosti Nikon zavádět inovace v oblasti zpracování obrazu, znovu zvedá laťku, protože připojení SnapBridge prostřednictvím technologie Bluetooth je plynulé, spoří energii a fotografům nabízí celou řadu pohodlných a propojených služeb.

Tato technologie signalizuje zaměření společnosti Nikon na tvorbu inovací v oblasti softwaru a díky ní tvoří fotoaparát součást ekosystému osobních zařízení. Funkce SnapBridge bude od roku 2016 standardní v téměř všech fotoaparátech společnosti Nikon.

„Snímky jsou dnes prakticky středobodem komunikace a fotoaparáty by měly být také. Naše inovace SnapBridge propojuje fotoaparáty Nikon s osobními zařízeními a zajišťuje neustálou komunikaci. To je to, co skutečně znamená vytvoření univerzálního jazyka pro fotografování“, řekl Tadashi Nakayama, Corporate Vice President, Sector Manager of Marketing Sector, Imaging Business Unit, Nikon Corporation.

Aplikace SnapBridge prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy umožňuje nepřetržitý a okamžitý přenos snímků z fotoaparátu přímo do chytrého zařízení ihned po jejich zachycení v reálném čase, díky čemuž se fotografování mění na sociální a propojený zážitek. Toho je dosaženo automaticky bez nutnosti aktivace přenosu snímku z fotoaparátu a současně udržuje nízkou spotřebu energie u obou zařízení. Uživatelé v době přenosu mohou stále používat připojení k internetu, což jim umožní dívat se na svoje e-maily nebo otevírat sociální média a současně synchronovat své fotografie.

Párování fotoaparátů Nikon a chytrých zařízení začíná u aplikace SnapBridge, která je pro systémy iOS a Android TM k dispozici na Apple AppStoreSM a GooglePlayTM*.
*Aplikaci lze stáhnout přímo z webové stránky společnosti Nikon v Číně.

Hlavní funkce aplikace SnapBridge

- Jednoduché a intuitivní nastavení spárování s chytrými zařízeními
Modely fotoaparátů Nikon s integrovanou aplikací SnapBridge mohou být po instalaci mobilní aplikace neustále připojeny k chytrým zařízením*. Pohodlí je zajištěno tím, že na rozdíl od předchozích aplikací pro přenos používajících Wi-Fi®, které při každém připojení zařízení uživatele vyžadují nové nastavení, musí být konfigurace provedena pouze jednou. Nastavení SSID hesla, které se obvykle vyžaduje při prvním připojení, již není nutné. S fotoaparátem lze spárovat až pět chytrých zařízení.
*Kompatibilní iPhone® a/nebo iPad® či chytrá zařízení používající operační systém AndroidTM.

- Automatická synchronizace místa a časových údajů
Aplikace SnapBridge použije informace o umístění a času chytrého zařízení uživatele a automaticky je synchronizuje s fotoaparátem, čímž při cestách do zahraničí odpadá nutnost manuálně provádět změnu data a místa. Uživatelé mohou začít fotografovat ihned po příchodu na místo a nemusí mít obavu, že údaje jejich snímků budou uvádět nepřesné místo a čas.

- Plynulý přenos snímků i v průběhu fotografování
Fotografové mohou v menu fotoaparátu přecházet mezi možností automatického přenosu snímků v průběhu fotografování nebo až po focení. Fotoaparát intuitivně přepíná z Bluetooth Low Energy na Bluetooth a přenáší data, i když je fotoaparát vypnutý. Snímky jsou do chytrých zařízení přenášeny jako snímky o velikosti 2 MP (Full HD) ve formátu JPEG. Původní JPEG snímky lze přenášet také.

- Vkládání vlastních informací
Do snímku lze pomocí aplikace SnapBridge pohodlně vložit vlastní informace. Uživatelé si mohou vybrat ze dvou typů informací, od autorských práv informací o snímku po další texty a loga, která mohou být na snímek umístěna, aby byla zajištěna osobní ochrana a identifikace snímku.

- Funkce dálkového ovládání při fotografování
Funkce dálkového focení aplikace SnapBridge* umožňuje uživatelům potvrdit prostřednictvím aplikace snímky vyfotografované „skrz objektiv“ (TTL) na displeji svého chytrého zařízení v reálném čase ještě před spuštěním závěrky. Kromě toho lze chytrým telefonem také ovládat zoom a samospoušť fotoaparátu, což nabízí mnoho možností a větší svobodu při fotografování.
*Vzdálené fotografování je možné pouze u fotoaparátů, které mají nainstalovanou wi-fi.

- Plynulé sdílení na sociálních médiích a službě NIKON IMAGE SPACE
Funkce SnapBridge podporuje plynulé sdílení na sociálních médiích. Se zaregistrovanou ID Nikon získají uživatelé značky Nikon pro své 2MP snímky neomezené online úložiště ve službě NIKON IMAGE SPACE. Snímky přenesené do chytrých zařízení ve 2MP formátu lze nakonfigurovat tak, aby se z aplikace SnapBridge automaticky nahrály na jejich účet ve službě NIKON IMAGE SPACE.


Související zboží