Právě se nacházíte v - Nikon » Nový Nikon D3200 umožňuje každému snadno pořídit nádherné snímky.

Nový Nikon D3200 umožňuje každému snadno pořídit nádherné snímky.

Nový Nikon D3200 umožňuje každému snadno pořídit nádherné snímky.

Společnost Nikon představuje model D3200, novou digitální jednookou zrcadlovku pro začátečníky se snadným ovládáním. Tento model je vybaven režimem Průvodce nejnovější generace s podporou videa v rozlišení Full HD, které umožňuje získat nádherné snímky vysoké kvality a videosekvence ve filmové kvalitě.


Nový Nikon D3200 umožňuje každému snadno pořídit nádherné snímky

Amsterdam, Nizozemsko, 19. dubna 2012 – společnost Nikon představuje model D3200, novou digitální jednookou zrcadlovku pro začátečníky se snadným ovládáním. Tento model je vybaven režimem Průvodce nejnovější generace s podporou videa v rozlišení Full HD, které umožňuje získat nádherné snímky vysoké kvality a videosekvence ve filmové kvalitě.

Marina Gurevich, produktová manažerka společnosti Nikon pro Evropu, říká: „Model D3200 je následovníkem nejlépe prodávaného modelu digitální jednooké zrcadlovky v Evropě, D31001. Jde o výkonný fotoaparát nabízející vynikající kvalitu obrazu s neuvěřitelně vysokým počtem megapixelů a videem v rozlišení Full HD. Pro začátečníky v oblasti fotografování digitální jednookou zrcadlovkou je záznam ohromujících snímků zjednodušen prostřednictvím režimu Průvodce, který naviguje jednotlivými kroky postupu fotografování pomocí jasných pokynů a obrázků. Jde o ideální fotoaparát pro ty, kteří chtějí snadno zachytávat úžasné snímky věcí, které jsou pro ně důležité, jako jsou rodina nebo zážitky z cest.“

Snadné fotografování pomocí digitální jednooké zrcadlovky

Model D3200 je ideální pro ty, kteří chtějí pořizovat kvalitní snímky a videa. Ať už zakládáte rodinu nebo se chystáte na velký výlet, snadno pochopitelné funkce modelu D3200 znamenají, že můžete vytvářet nádherné snímky i v případě, že jste nikdy nepoužívali digitální jednookou zrcadlovku.

Režim Průvodce, který byl dříve součástí oblíbených digitálních jednookých zrcadlovek D3000 a D3100, je nyní k dispozici ve třetí generaci. Obsahuje významná vylepšení, která vám pomohou seznámit se s rozšířenými tvořivými možnostmi a provedou vás celým postupem po jednotlivých krocích. Zároveň s tímto režimem je aktivován i režim Assist Images (Pomocné fotografie), který používá vizuální příklady a pomůže vám získat přesnou představu o požadovaném snímku. Ještě nikdy nebylo tak snadné zaznamenat to úžasné rozmazání pozadí při portrétech nebo vyfotografovat ostré snímky vašich dětí při hře. Do menu Pokročilé operace byly přidány nové položky, které například umožní vylepšit červenou barvu při západech slunce nebo snížit rozmazání.

Firemní automatický systém rozpoznání scény podrobně analyzuje fotografovanou scénu a upraví zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy tak, abyste získali optimální výsledky.Apokud chcete, aby fotoaparát udělal práci za vás, máte k dispozici množství automatických funkcí, jako je např. Scene Auto Selector (Automatická volba scény) v režimech živého náhledu a scény, kdy je použito nejvhodnější nastavení.

Prvotřídní kvalita obrazu

Neuvěřitelných 24,2 milionů pixelů modelu D3200 dovoluje pořídit snímky s bohatými detaily. To znamená, že můžete oblíbené fotografie ořezat nebo si je vytisknout ve velkém formátu a zaznamenat své vzpomínky beze ztráty ostrosti obrazu. Nejnovější obrazový procesor společnosti Nikon, rychlý a výkonný EXPEED 3, zajišťuje velice rychlý provoz a vytváří pozoruhodně jasné snímky s vynikající reprodukcí barev. Také nabízí vylepšený záznam videosekvencí. Citlivost ISO 100 – 6 400 (s možností rozšíření na ekvivalent hodnoty 12 800) pomáhá vyfotografovat ostré snímky i ve slabém světle. Systém dokonale přesného automatického zaostřování s 11 zaostřovacími poli zaručí, že budou požadované objekty na snímku ostré, a poskytne ostré výsledky i v případě, že se fotografovaný objekt nenachází ve středu obrázku nebo je dokonale nevypočitatelný, například v případě smějícího se dítěte. Díky fotografování akce rychlostí čtyř snímků za sekundu pomáhá fotoaparát D3200 „zmrazit“ rychle se pohybující objekty, například děti hrající si na skateboardech, v ten správný okamžik.

Budete-li fotografovat v podmínkách s vysokým kontrastem, například při scénách nasvícených zezadu, systém Active D-Lighting společnosti Nikon automaticky upraví osvětlení a zároveň zachová detaily v tmavých i jasných oblastech. Výsledkem jsou ohromující snímky s přirozeným kontrastem.

Vylepšené HD videosekvence

Chcete-li zvěčnit skutečně přelomový okamžik, například první kroky vašeho dítěte nebo jeho roli ve školní hře, snímek někdy nestačí.

Zaznamenávejte vlastní úžasné videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p), a to pomocí snadno dostupného tlačítka videozáznamu. Poté si je můžete přehrávat na televizoru s vysokým rozlišením. Velký snímač a vysoká citlivost ISO fotoaparátu umožňuje získat obraz vynikající kvality. Fotoaparát je vybaven vysoce kvalitním vestavěným mikrofonem, chcete-li však nahrávání zvuku ještě zlepšit, můžete využít vstup pro volitelný externí mikrofon. Videosekvence lze snadno v přístroji upravovat výběrem počátečního a koncového bodu i uložením vybraných kompozic, takže vám nikdy neunikne ani okamžik. Ve spojení se širokou škálou objektivů NIKKOR můžete vytvářet fantastické filmové efekty, které oživí vaše domácí HD videosekvence.

Připojte fotoaparát

Díky volitelnému mobilnímu adaptéru WU-1a můžete nyní bezdrátově přenášet fotografie z fotoaparátu do inteligentního zařízení. To znamená, že je můžete snadno sdílet s přáteli a rodinou prostřednictvím sociálních sítí nebo e-mailu nebo je ukládat a zálohovat, i když jste na cestách. Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a je ideálním příslušenstvím na cesty, protože k přenosu snímků z fotoaparátu do inteligentního zařízení nepotřebujete připojení k síti Wi-Fi. Fotoaparát lze dokonce dálkově ovládat prostřednictvím inteligentního zařízení, takže můžete být součástí skupinových snímků, jako je například rodinný portrét, a před vyfotografováním si můžete zobrazit náhled snímku. Model Nikon D3200 je kompatibilní s inteligentními zařízeními se systémem Android.

Úpravy snímků ve fotoaparátu

K dispozici jsou různé funkce úprav, které vám pomohou objevit v sobě uměleckou jiskru. Tvořivé efekty, jako jsou Efekt miniatury, Selektivní barva, Barevná skica či Filtrové efekty umožňující přidat studený nebo změkčovací filtr, dodají dokončenému snímku osobní nádech. Pomocí funkcí úprav můžete také změnit velikost snímků, rychle je retušovat nebo je dokonce vyrovnat, je-li to potřebné – a všechna tato snadná a rychlá vylepšení kvality vašich snímků můžete provádět přímo ve fotoaparátu.

Díky velkému monitoru LCD s uhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) a rozlišením 921 000 bodů je kontrola a úprava vašich videí a fotografií radostí.

Snadné ovládání

Lehké a malé tělo Nikonu D3200 je snadno přenosné a nezabírá mnoho místa, takže vám nemusí uniknout žádný důležitý okamžik. Když začnete fotoaparát používat, zjistíte, že jsou ovládací prvky intuitivně rozloženy tak, abyste fotoaparát mohli pevně držet a pohodlně jej ovládat. Nejčastěji používané funkce, jako jsou režim živého náhledu a snímací režim, mají samostatná tlačítka. Chcete-li stvořit autoportrét pomocí volitelného dálkového ovládání ML-L3, fotoaparát D3200 vám to usnadní díky přijímači na přední i zadní straně. Tlačítko obrazovky provozních informací je také pohodlně po ruce, budete-li potřebovat další pomoc.

Další klíčové funkce:

  • Inteligentní automatické zaostřování pro videa: využijte při záznamu videa D-movie souvislé automatické zaostřování (AF). Nepřetržité zaostřování (AF-F) a Sledování objektu udržují ostrý obraz i při snímání pohyblivých objektů. Zaostřování s detekcí tváří je ideální ke snímání událostí, u kterých se chcete uvolnit a nechat fotoaparát, aby zaostřoval na obličeje.

  • Rozšířené možnosti videa: můžete zaznamenávat v rozlišení Full HD (1 080p), fotoaparát podporuje použití stereofonního mikrofonu ME-1 společnosti Nikon. Funkce úprav ve fotoaparátu vám umožní například nastavit počáteční a koncový bod vaší videosekvence. Výstup mini HD dovoluje přehrávání na televizorech HDTV.

  • Objektivy NIKKOR: legendární objektivy NIKKOR společnosti Nikon umožňují snímat v živých barvách, s úžasným kontrastem a ostrými detaily, nebo experimentovat s filmovými efekty. Použijte světelné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností k zachycení úžasných portrétů, makroobjektivy pro detaily v životní velikosti nebo teleobjektivy k zachycení vzdálených objektů.

  • Možnosti systému Nikon: nabízí nekonečné tvořivé příležitosti díky široké škále příslušenství. Toto příslušenství zahrnuje i zařízení GPS GP-1, pomocí kterého nikdy nezapomenete, kde jste snímek zachytili. Model D3200 je osazen výklopným bleskem, ale s volitelnými blesky je fotografování působivých snímků ještě snadnější a tvořivější. Kompaktní a lehký blesk SB-400 nabízí inteligentní řízení záblesku se zohledněním nastavení objektivu (i-TTL) a osvětlení nepřímým zábleskem, čímž můžete získat přirozenější účinek osvětlení bez výrazných stínů. Multifunkční blesk SB-700 nabízí vzrušující potenciál bezdrátového provozu více blesků prostřednictvím systému kreativního osvětlení Nikon.

 

Více informací o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com.


Související zboží