Právě se nacházíte v - Nikon » Nikon Df - Jsem ryzí fotografie

Nikon Df - Jsem ryzí fotografie

Nikon Df - Jsem ryzí fotografie

Společnost Nikon dnes uvedla fotoaparát Df, digitální jednookou zrcadlovku nové koncepce pro fotografování v klasickém stylu.


NIKON UVÁDÍ FOTOAPARÁT DF:

 

 

ŠPIČKOVOU DIGITÁLNÍ JEDNOOKOU ZRCADLOVKU VE STYLU RETRO PRO MILOVNÍKY FOTOGRAFIE

 

 

 

Amsterdam, Nizozemsko, 5. listopadu 2013 Společnost Nikon dnes uvedla fotoaparát Df, digitální jednookou zrcadlovku nové koncepce pro fotografování v klasickém stylu.

 

Fotoaparát s designem inspirovaným ikonami fotografické techniky Nikon z období filmových fotoaparátů a technologiemi přejatými z nejmodernějších profesionálních modelů vyjadřuje zaujetí fotografií ve formě i funkci. Přístroj vytváří vlastní kategorii fotoaparátů a jeho retro styl je v porovnání s uniformitou moderních digitálních jednookých zrcadlovek zcela jedinečný. Přístroj je vybaven stejným obrazovým snímačem jako vlajková loď zrcadlovek Nikon, model D4, a nabízí proto nekompromisní dynamický rozsah a fenomenální citlivost k působení světla: jde o nejlehčí ze současných fotoaparátů Nikon formátu FX, který současně nabízí odolnou konstrukci a spolehlivý provoz, jaké lze očekávat od špičkových fotoaparátů Nikon. Fotoaparát Nikon Df je perfektní pro puristy v oblasti fotografické techniky i příznivce dokonalého designu a zaujme srdce i mysl fotografů, kteří mají rádi své umění i svůj fotoaparát.

 

Dirk Jasper, manažer pro profesionální produkty společnosti Nikon Europe, říká: „Koncepcí tohoto fotoaparátu byla od počátku fotografie klasického stylu. Toto je fotoaparát, který budete chtít držet v rukou a používat na svých fotografických výpravách. Základem fotografie jsou emoce a fotoaparát Df míří přímo k srdci těchto emocí. Jedinečná kombinace designu ve stylu klasických filmových jednookých zrcadlovek a profesionálních technologií staví přístroj mimo běžné kategorie: zamilují si jej nadšení fotografové, kteří pracují na základě vlastních tvůrčích konceptů a idejí, a rovněž ti, kteří ocení klasický design odrážející tradici společnosti Nikon v čele vývoje fotografické techniky."

 

Ryzí fotografie

 

Srdcem fotoaparátu Df je stejný obrazový snímač CMOS formátu FX s 16,2 milionu pixelů a systém zpracování obrazu EXPEED 3, jaké lze nalézt i ve vlajkové lodi profesionálních fotoaparátů Nikon, přístroji D4. Tato výkonná kombinace profesionálních technologií zaručuje fotoaparátu Df vynikající integritu obrazu v širokém rozmezí světelných podmínek. Snímky se vyznačují věrnými, dobře nasycenými barvami a přirozenou prostorovou hloubkou, a to i při použití vysokých citlivostí ISO sahajících při použití rozšířeného rozsahu až k fenomenální hodnotě ISO 204 800 (ekvivalentní hodnota). 

 

Obrazový snímač CMOS formátu FX s 16,2 milionu pixelů: Díky optimálnímu vyvážení rozměrů obrazového snímače formátu FX (36 × 23,9 mm) a 16,2 milionu efektivních pixelů poskytuje fotoaparát Df snímky s působivou prostorovou hloubkou, vysokou úrovní detailů, nízkým šumem a širokým dynamickým rozsahem. 

 

Vynikající citlivost k působení světla: S rozsahem citlivostí ISO 100-12 800, který lze dále rozšířit až na hodnotu 204 800 (ekvivalentní hodnota), udržuje fotoaparát Df status společnosti Nikon jako suveréna v oblasti fotografických možností za nízké hladiny osvětlení. Snímky s jemnými detaily a minimem šumu jsou možné i při fotografování v náročných světelných podmínkách.

 

EXPEED 3: Systém zpracování obrazu Nikon zaručující všechny operace od zpracování až po přenos snímků snadno zvládá datově náročné úlohy bez ovlivnění rychlosti práce s přístrojem a kvality obrazu. 16bitové zpracování obrazu nabízí optimální barvy, perfektní tonalitu a minimální šum v celém obrazovém poli a produkuje jemnou gradaci a množství detailů a odstínů v celém jasovém rozsahu až do čisté bílé, a to i při použití formátu JPEG. Kromě toho je výkonný systém EXPEED 3 rychlý, přesný a výjimečně energeticky účinný, a prodlužuje tak výdrž fotoaparátu při dlouhodobém nasazení.

 

Rychlý provoz: Fotoaparát se spouští za přibližně 0,14 s* a zpoždění závěrky činí pouhých 0,052 s*. Rychlé sériové snímání umožňuje pracovat frekvencí až 5,5 sn./s při použití formátu FX i DX.

 

Ikonický design Nikon: přesné a na dotek příjemné mechanické ovládací prvky a špičková kvalita obrazu

 

Nikon Df nabízí vzhled ikonických kinofilmových jednookých zrcadlovek Nikon, ale je vytvořen tak, aby splnil veškeré požadavky moderních digitálních fotografů. Pokud jste zcela zaujati fenoménem fotografie, víte, že fotografický proces samotný přináší stejné uspokojení jako výsledné snímky, a fotoaparát Df nabízí odolnou konstrukci a vynikající ergonomii, které učinily z názvu Nikon synonymum odolnosti a spolehlivosti. Fotoaparát je vytvořen tak, aby perfektně reagoval na vaše povely, a potěší smysly každého fotografa, který má rád fotografování – a fotoaparáty.

 

Elegantní mechanické voliče: Vroubkované mechanické voliče spojují komfort a spolehlivost nastavení pro jednoduché a jisté fotografování. Voliče umožňují nezávisle nastavovat citlivost ISO, korekci expozice, expoziční režim a snímací režim a nabízejí přístup ke všem parametrům důležitým pro fotografování bez nutnosti použití menu fotoaparátu.

 

Přenosný fotoaparát s obrazovým polem ve formátu kinofilmu: Díky kompaktnímu tělu s hmotností přibližně 710 g bez baterie si můžete užívat tvůrčí vzrušení při fotografování s formátem FX na všech vašich fotografických výpravách. Fotoaparát je stavěn tak, aby odolal náročným podmínkám, a využívá horní, spodní a zadní kryt z odolné a současně lehké hořčíkové slitiny a systém těsnění na stejné úrovni jako digitální jednooká zrcadlovka Nikon D800 pro zvýšenou odolnost proti prachu a vlhkosti.

 

Odolná závěrka: Vysoce přesná závěrka je testována na 150 000 pracovních cyklů a nabízí nejkratší čas 1/4000 s a synchronizační čas pro práci s bleskem 1/200 s.
Jednotka čištění obrazového snímače: Snižuje hromadění prachu před obrazovým snímačem.

 

Energeticky úsporný design: Umožňuje pořídit až 1400 snímků* (při použití baterie EN-EL14a a režimu jednotlivých snímků).

 

Klasické detaily: Tělo fotoaparátu Df se dodává v klasickém černém provedení nebo ve stříbrném provedení s černými detaily. Strukturovaný grip, mechanické voliče a plochý horní panel vycházejí z filmových jednookých zrcadlovek Nikon F2 a F3 a uživatelské rozhraní je provedeno v originálním monochromatickém designu.

 

Historické objektivy: kompatibilita s objektivy bez systému AI

 

Fotoaparát Df posunuje svou koncentraci na klasickou fotografii o krok dále než kterákoli jiná digitální jednooká zrcadlovka na současném trhu - je vybaven sklopnou páčkou propojení expozimetru a umožňuje tak přímé nasazení a použití historických objektivů NIKKOR bez systému AI. Objektivy společnosti Nikon jsou známé na celém světě díky své vynikající optické výkonnosti a značka NIKKOR slaví v tomto roce 80. výročí svého založení. Fotografové používající originální objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F bořili hranice fotografických možností a ty samé objektivy zůstávají v oblibě mnohých fotografů dodnes. Až doposud však nebylo možné tyto objektivy snadno používat na moderních digitálních jednookých zrcadlovkách.

 

Při fotografování s objektivy bez systému AI v expozičním režimu A (časová automatika) nebo M (manuální expoziční režim) lze u fotoaparátu Df využívat měření expozice při plně otevřené cloně - ekvivalentní objektivům AI. Charakteristiky objektivů, jako je ohnisková vzdálenost a světelnost, lze snadno zadat pomocí jednoduchých nastavení na fotoaparátu a umožnit tak přístroji rozpoznat nastavení clony a vypočítat správnou expozici.

 

Snímky profesionální kvality

 

Množství špičkových technologií fotoaparátu Df zaručuje snímky s nejvyšší možnou úrovní integrity obrazu. Společně s impozantním obrazovým snímačem a systémem zpracování obrazu pracuje vysoce citlivý AF systém fotoaparátu a sériové snímání s frekvencí 5,5 sn./s umožňuje s výjimečnou přesností zachytit i ty nejneočekávanější fotografické výjevy. K tomu všemu lze přičíst pokročilé bodové vyvážení bílé barvy a funkce, jako je dvouosý elektronický virtuální horizont, výkonný optický hledáček a živý náhled pro statické snímky, poskytující vysokou míru kompoziční svobody. 

 

Vysoce citlivé 39bodové automatické zaostřování s AF modulem Multi-CAM 4800: AF systém fotoaparátu Df s citlivostí do hodnoty osvětlení -1 EV, kompatibilitou s objektivy do světelnosti f/8 a čtyřmi režimy činnosti zaostřovacích polí (včetně 3D sledování objektu) zaostřuje i v obtížných světelných podmínkách rychle a přesně objekty v širokém rozmezí obrazového pole. 

 

Bodové měření vyvážení bílé barvy: Fotoaparát Df umožňuje vysoce přesné manuální nastavení vyvážení bílé barvy pomocí bodového změření vyvážení bílé barvy zvolené části obrazového pole při fotografování v režimu živého náhledu. 

 

Systém detekce motivu: Obrazový snímač fotoaparátu a 2 016pixelový RGB snímač poskytují přesná data pro systém detekce motivu, který optimalizuje expozici, automatické zaostřování a vyvážení bílé barvy bezprostředně před spuštěním závěrky a zaručuje snímky optimální kvality. 

 

Výkonný optický hledáček: Optický hledáček se skleněným pentagonálním hranolem zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole při 0,7násobném zvětšení a nabízí rovněž vymezení formátu DX.

 

Rozměrný 8cm (3,2") monitor LCD s 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem a tvrzeným krycím sklem. Nabízí jasný a brilantní obraz s širokým rozsahem reprodukovaných barev.

 

Dvouosý elektronický virtuální horizont: Umožňuje kontrolovat polohu fotoaparátu vůči horizontu a jeho náklon směrem nahoru a dolů (na monitoru LCD) nebo polohu fotoaparátu vůči horizontu (v hledáčku).

 

Živý náhled: Při fotografování v režimu živého náhledu lze jako kompoziční pomůcku zobrazit pomocné linky pro obrazové pole s poměrem stran 1 : 1 nebo  16 : 9 a automatické zaostřování s detekcí kontrastu vykazuje vyšší operativnost, přesnost a rychlost. Stisknutím tlačítka kontroly hloubky ostrosti v režimu M (manuální expoziční režim) lze rovněž jednoduše aktivovat kontrolu expozice.

 

Nástroje vestavěné ve fotoaparátu

 

Fotoaparát Df nabízí bez ohledu na to, na jakou oblast fotografie se zaměřujete, množství kreativních a praktických funkcí umožňujících přizpůsobení přístroje vašemu stylu fotografování a vašemu tvůrčímu vidění.

 

Režim tiché expozice: Ideální režim pro diskrétní fotografování, při kterém je znatelně redukován hluk návratu zrcadla po expozici. 

 

Různé formáty obrazového pole: Volitelný formát DX a formát 5 : 4. Formát DX může být aktivován automaticky vždy při použití objektivu typu DX. 

 

Funkce HDR (vysoký dynamický rozsah): Tato funkce pořídí při jediném stisknutí spouště jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný snímek. Expoziční rozptyl lze rozšířit až na ±3 EV pro dosažení různého vzhledu snímků a plné sytosti barev a tonálních přechodů. Současně lze nastavit jemnost okrajů propojení obou expozic pro dosažení přirozenějšího vzhledu. 

 

Funkce Active D-Lighting: Funkce Active D-Lighting společnosti Nikon automaticky uchovává detaily ve světlech a stínech scény pro dosažení vynikajících snímků  s přirozeným kontrastem při fotografování v situacích s vysokými světelnými kontrasty.

 

Menu úprav: Menu obsahuje různé užitečné funkce včetně korekce efektu červených očí a vyvážení barev, zpracování snímků RAW a změny velikosti snímků. Filtrové efekty zahrnují možnosti Skylight filtr, Oteplující filtr, Filtr zesilující barvu, Filtr typu hvězda či Změkčovací filtr. Možnosti rychlého vylepšení zahrnují funkce Korekce zkreslení, Korekce perspektivy, Vyrovnání a Rybí oko.

 

Předvolby Picture Control: Umožňují ještě před expozicí přizpůsobit výsledný vzhled snímků jemným doladěním parametrů, jako je doostření, sytost barev a barevný odstín. 

 

Systém Nikon

 

Fotoaparát Df je jako přístroj formátu FX plně kompatibilní s rozsáhlou řadou objektivů NIKKOR a dodává se včetně speciální verze populárního objektivu Nikon NIKKOR  AF-S 50 mm f/1,8G. Vnější provedení objektivu ve stylu retro doplňuje vzhled těla fotoaparátu Df a objektiv patří díky svému kompaktnímu provedení, nízké hmotnosti a vysoké světelnosti f/1,8 k nejoblíbenějším objektivům s pevnou ohniskovou vzdáleností  v řadě objektivů Nikon. 

 

Kromě objektivů NIKKOR nabízí Nikon velké množství fotografického vybavení a příslušenství, které vám pomůže realizovat bezpočtem různých způsobů vaše tvůrčí záměry. Pro fotografy, kteří chtějí tvůrčím způsobem upravovat osvětlení, je k dispozici systém kreativního osvětlení Nikon (vedoucí zábleskový systém v oboru) zahrnující množství všestranných blesků použitelných přímo na fotoaparátu nebo ovládaných bezdrátově. Pro přenos snímků je k dispozici bezdrátový mobilní adaptér Nikon WU-1a umožňující přenášet snímky přímo z fotoaparátu na chytrá zařízení; bezdrátová dálková ovládání Nikon WR-R10 (vysílač/přijímač) a WR-T10 (vysílač) umožňují dálkově ovládat klíčové funkce fotoaparátu, a to i v případě výskytu překážek mezi fotografem a fotoaparátem.

 

Volitelné příslušenství

 

K dispozici jsou exkluzivní kožené popruhy a pouzdra v klasickém černém a hnědém provedení.

 

POZNÁMKY:

* Přibližné hodnoty podle směrnic CIPA.


Související zboží