Právě se nacházíte v - Nikon » Nikon D610 - Jsem Full Frame Výkon

Nikon D610 - Jsem Full Frame Výkon

Nikon D610 - Jsem Full Frame Výkon

Nikon přináší fotografickým nadšencům prostřednictvím nového fotoaparátu D610 skutečný výkon fotografování fullframovým obrazovým snímačem.


JSEM FULL FRAME VÝKON

Nikon přináší fotografickým nadšencům prostřednictvím nového fotoaparátu D610 skutečný výkon fotografování fullframovým obrazovým snímačem

 

Amsterdam, Nizozemsko, 8. října 2013 - Společnost Nikon dnes uvedla nejnovější přírůstek do své působivé řady digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX (fullframe), fotoaparát Nikon D610.

 

Tato digitální jednooká zrcadlovka s rozlišením 24,3 milionu pixelů je vynikající volbou pro ty uživatele, kteří jsou připraveni učinit na své fotografické cestě další krok, a umožňuje nadšeným fotografům rozvíjet kreativní schopnosti a definovat vlastní tvůrčí styl pomocí vysoké kvality obrazu na úrovni obrazového pole ve formátu kinofilmu, jakou může nabídnout pouze formát FX.

 

Obrazové pole ve formátu kinofilmu, maximální úroveň detailů, úplná svoboda: Obrazový snímač formátu FX s rozlišením 24,3 milionu pixelů zachytí věrně a ostře každý detail a frekvence sériového snímání byla zvýšena na 6 snímků za sekundu (v porovnání
s předchozím modelem Nikon D600). Nový režim tichého sériového snímání Nikon umožňuje prakticky bezhlučné fotografování a robustní a lehká konstrukce přístroje poskytuje fotografům dostatečnou míru svobody pro zkoumání výhod obrazového pole ve formátu kinofilmu v libovolném prostředí. Fotoaparát Nikon D610 je v kombinaci
s mistrovskou optikou objektivů NIKKOR vynikajícím prostředkem pro zkoumání nových tvůrčích možností s kvalitou obrazu na úrovni formátu FX.

 

Dirk Jasper, manažer pro profesionální produkty společnosti Nikon Europe, říká: „Jsme uchváceni možnostmi, jaké Nikon D610 nabízí, a to zejména uživatelům vstupujícím do oblasti fotografie s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Tento rychlý, výkonný a v případě potřeby rovněž tichý fotoaparát předstihuje konkurenci v oblasti kvality obrazu a celkových specifikací. Kombinace úžasné kvality obrazu s pevnou a současně lehkou konstrukcí znamená, že Nikon D610 je jedinou seriozní volbou pro fotografy začínající zkoumat možnosti přístrojů s obrazovým polem ve formátu kinofilmu“.

 

 

Perspektiva obrazového pole ve formátu kinofilmu: Výjimečná hloubka a detaily

Uživatelům, kteří jsou připraveni pokročit se svými fotografickými možnostmi na novou úroveň, otevírá obrazový snímač CMOS formátu FX fotoaparátu D610 s rozlišením 24,3 milionu pixelů nové světy fotografické hloubky a úrovně detailů. Obrazový snímač zachytí věrně a ostře každý objekt při fotografování libovolným objektivem, počínaje skutečně širokoúhlými objektivy a konče superteleobjektivy – a to při frekvenci až 6 sn./s. Nikon D610 nabízí vynikající úroveň detailů a tonální rozsah plus skvělé schopnosti při fotografování za nízké hladiny osvětlení a pořizuje čisté a brilantní snímky a videosekvence i při použití vysokých citlivostí ISO. Rozsah citlivostí ISO v rozmezí 100–6 400 lze dále rozšířit o hodnotu 25 600 (ekvivalent ISO) směrem nahoru a o hodnotu 50 (ekvivalent ISO) směrem dolů pro maximální všestrannost v libovolných světelných podmínkách při pořizování statických snímků i při záznamu videosekvencí.

 

 

Za každých okolností rychlý a podle potřeby tichý

Nikon D610 je konstruován tak, aby ve všech myslitelných snímacích podmínkách přinášel veškeré výhody obrazového pole ve formátu kinofilmu, snadno zachytil všechny akce a umožnil v případě potřeby prakticky bezhlučné fotografování. Přístroj je rychlejší než jeho předchůdce a nabízí snímací frekvenci až 6 sn./s ve formátu FX i DX pro ještě snazší zachycení rychle se pohybujících objektů. V situacích, ve kterých je klíčové ticho, potlačuje nový režim tichého sériového snímání Nikon zvuky návratu zrcadla, takže lze snáze zachytit frekvencí až 3 sn./s plaché objekty, jako jsou například zvířata v přírodě.

 

 

Profesionální obrazové technologie Nikon

Nikon D610 obsahuje ve svém lehkém těle množství technologií převzatých z profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a je plně vybaven pro zachycování života ve skvělé kvalitě s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Přístroj obsahuje stejný systém zpracování obrazu EXPEED 3 a nabízí stejnou citlivost automatického zaostřování jako vlajková loď společnosti Nikon, fotoaparát D4, a disponuje tak nedostižnou rychlostí a přesností.

 

  • Vysoce citlivý systém automatického zaostřování: 39bodový AF modul Multi-CAM 4800 fotoaparátu Nikon D610 nabízí schopnosti obdobné vlajkové lodi společnosti Nikon, fotoaparátu D4, a zaručuje přesnější zachycení objektu v libovolném osvětlení. Automatické zaostřování je kompatibilní s objektivy o kombinované světelnosti f/8, pracuje od hodnoty osvětlení −2 EV (ISO 100, 20 °C) a zaručuje ostré snímky i při fotografování za měsíčního světla. Zaostřování lze individuálně přizpůsobit volbou činnosti 9, 21 nebo 39 zaostřovacích polí a k dispozici jsou také režimy činnosti zaostřovacích polí Dynamická volba zaostřovacích polí a 3D sledování objektu pro uchování zaostření i těch nejmenších objektů bez ohledu na to, jak nepředvídatelné mohou být jejich pohyby. K dispozici je rovněž zjednodušená volba režimů automatického zaostřování AF-A, AF-S a AF-C bez vzdálení oka od hledáčku.
  • Pokrokový systém detekce motivu s 2 016pixelovým RGB snímačem: Pokrokový systém detekce motivu fotoaparátu Nikon D610 je vybaven osvědčeným 2 016pixelovým RGB snímačem měření expozice, který pečlivě a s vynikající přesností analyzuje každou scénu. Systém detekuje s překvapující jistotou lidské tváře v optickém hledáčku a s nedostižnou přesností rozpoznává barvy a jasy fotografované scény. Tato úroveň přesnosti podrobné analýzy scény je využita pro přesnější automatické zaostřování a automatické měření expozice/zábleskové expozice i-TTL v nejrůznějších kompozičních a světelných podmínkách.
  • Systém zpracování obrazu EXPEED 3: Fotoaparát Nikon D610, vybavený stejným systémem zpracování obrazu jako špičkový profesionální model Nikon D4, lehce zpracovává úlohy s velkým množstvím dat, aniž by se snižovala rychlost a kvalita. 16bitové zpracování obrazu nabízí sytější barvy a odstíny než doposud a zajišťuje jemné přechody bohaté na detaily a odstíny v celém rozsahu až po čistě bílou, a to i při fotografování ve formátu JPEG.

 

 

Videosekvence D-Movie s obrazovým polem ve formátu kinofilmu: Video ve vysílací kvalitě

 

Nikon D610 konstruovaný pro poskytování nejkvalitnějších videosekvencí s velkým obrazovým polem nabízí stejnou funkci Full HD D-Movie s více formáty obrazu jako oceňovaný přístroj Nikon D800. A protože fotoaparát nabízí široké možnosti práce s videosekvencemi, různé snímací frekvence a praktická uživatelská nastavení – pro plnou kontrolu při filmování v režimu živého náhledu – mohou fotografové snadno přecházet mezi pořizováním inspirujících statických snímků a videosekvencí ve vysílací kvalitě.

 

  • Snímací frekvence: Videosekvence Full HD (1 080p) lze zaznamenávat se snímací frekvencí 30p, 25p a 24p, resp. se snímací frekvencí 60p, 50p a 25p při použití formátu 720p. Maximální délka videosekvencí Full HD je cca 29 min 59 s.
  • Režim videosekvencí s více formáty obrazu: Záznam videosekvencí Full HD (1 080p) je pro výjimečnou míru tvůrčí svobody možný ve formátech FX i DX.
  • Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi: Videosekvence zaznamenané fotoaparátem Nikon D610 mají stejně kvalitní zvuk jako obraz. Konektor pro mikrofon umožňuje použít externí stereofonní mikrofon pro jasný záznam zvuku a fotoaparát je také vybaven zvukovým výstupem pro externí sluchátka.
  • Nekomprimovaný výstup HDMI: Fotoaparát Nikon D610 nabízí možnost přenosu nekomprimovaného živého videa ve formátu 1 080p na externí záznamová zařízení. Při rozpoznání externího monitoru je výstup automaticky redukován na formát 1 080i. Data jsou odesílána na výstup s určenou velikostí obrazu a snímací frekvencí a jsou prostá prolínaných informací, které lze současně zobrazovat na monitoru TFT fotoaparátu.

 

 

Kreativní nástroje přímo ve fotoaparátu

Fotoaparát je vybaven širokou škálou tvůrčích a praktických nástrojů, které umožňují fotografům plně využít každou fotografickou příležitost a výhody tvůrčí svobody nabízené obrazovým polem formátu FX. Mezi tyto nástroje patří:

 

  • Časosběrné snímání: Pomocí jednoduchých úkonů v menu fotoaparátu lze provozovat časosběrné snímání, aniž by bylo nutné provádět složité výpočty a následné úpravy snímků. Snadno můžete ukládat snímky jako soubory videosekvencí a tyto zrychleně přehrávat pro zviditelnění pomalu probíhajících dějů frekvencí 24× až 36 000× rychlejší v porovnání s normálním přehráváním. Pomocí intervalového spínače lze spouštět závěrku v předvolených intervalech.
  • Režim HDR (vysoký dynamický rozsah): Pořídí při každém stisknutí spouště jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný snímek. Rozptyl expozice lze rozšířit až na ±3 EV pro dosažení různého vzhledu snímků a plné sytosti barev a tonálních přechodů, a současně lze nastavit jemnost okrajů propojení obou expozic pro dosažení přirozenějšího vzhledu.
  • Předvolby Picture Control: Umožňují přizpůsobit vzhled snímků a videosekvencí jemným vyvážením parametrů jako je doostření a nastavení sytosti barev nebo barevného odstínu. K této funkci lze přímo přistupovat pomocí samostatného tlačítka.
  • Motivové programy: 19 motivových programů optimalizuje různá nastavení (například čas závěrky, citlivost ISO a clonu) pro dosažení vynikajících výsledků za všech okolností. Jde o ideální způsob pořízení perfektních snímků.
  • Vestavěné editační funkce: Menu obsahují různé užitečné funkce včetně možnosti korekce efektu červených očí a vyvážení barev, funkce D-lighting, zpracování formátu RAW a možnosti změny velikosti snímků. Filtrové efekty zahrnují možnosti Skylight filtr, Filtr typu hvězda, Efekt miniatury, Omalovánky, Barevná skica a Selektivní barva. Možnosti rychlého vylepšení zahrnují funkce Korekce zkreslení, Korekce perspektivy, Vyrovnání a Rybí oko. Fotoaparát je také vybaven funkcí úpravy videosekvencí, která umožňuje označit počáteční a koncový bod videosekvencí pro jejich efektivnější ukládání.

 

 

Svoboda obrazového pole ve formátu kinofilmu

S fotoaparátem Nikon D610 je možné pořizovat a sdílet snímky s libovolnou perspektivou. Mobilní adaptér Nikon umožňuje bezdrátový přenos snímků a dva sloty pro kartu SD nabízejí různé možnosti záznamu a ukládání velkých souborů. Přístroj umožňuje ukládat data RAW a JPEG na samostatné karty, kopírovat data z jedné karty na druhou a vybrat slot používaný pro záznam videosekvencí na základě zbývající kapacity vložené karty.

 

  • Připojení Wi-Fi: Volitelný bezdrátový mobilní adaptér WU-1b společnosti Nikon umožňuje přenášet snímky přímo do jakéhokoli chytrého telefonu nebo tabletu a dálkově ovládat fotoaparát prostřednictvím chytrého zařízení. Jedná se o vynikající způsob sdílení vysoce kvalitních snímků, zobrazení náhledů snímků na větší obrazovce nebo experimentování s autoportréty z přístroje s obrazovým polem ve formátu kinofilmu.
  • Účinná správa energie: Kompletní přepracování obvodů fotoaparátu D800 umožnilo dosáhnout výdrže zaručující pořízení 900 statických snímků1 nebo přibližně 60 minut provozu živého náhledu pro videosekvence.2 To vše na jediné nabití dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.
  • Paměťová média: Dva rychlé sloty pro kartu SD podporují paměťové karty SDXC a UHS-I.

 

 

Síla obrazového pole ve formátu kinofilmu

Lehký fotoaparát Nikon D610 je konstruován tak, aby odolal náročným podmínkám, a je vybaven stejně robustní konstrukcí a intuitivním ovládáním jako jeho předchůdce. Horní a zadní část těla fotoaparátu jsou vytvořeny z hořčíkové slitiny a utěsnění přístroje proti klimatickým vlivům je na stejné úrovni jako u profesionální digitální jednooké zrcadlovky Nikon D800, což zaručuje zvýšenou odolnost proti vlhkosti a prachu. Rychlé reakce, spolehlivý provoz a prakticky rozmístěná tlačítka a další ovládací prvky fotoaparátu umožňují bezproblémové a komfortní ovládání a nabízejí všestrannost reakcí i při neočekávaných fotografických příležitostech.

 

  • Rychlé reakce: Fotoaparát se spouští za přibližně 0,13 s3, zpoždění závěrky je minimalizováno na přibližně 0,052 s3 a sériové snímání disponuje frekvencí přibližně 6 sn./s ve formátu FX i DX.
  • Přesná závěrka s vysokou odolností: Závěrka fotoaparátu je testována na 150 000 pracovních cyklů a osvědčuje tak svou vysokou přesnost a odolnost. K dispozici je rozsah časů závěrky 1/4 000 až 30 s; mechanismus závěrky je vybaven inteligentním autodiagnostickým systémem a konstrukcí snižující proudové nároky v době dlouhodobého otevření závěrky při záznamu videosekvencí.
  • Přesný 8cm (3,2“) monitor LCD s cca 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem a automatickou regulací jasu: Nabízí jasný a brilantní obraz s širokým rozsahem reprodukovaných barev. Jas monitoru LCD je automaticky upravován v závislosti na jasu okolního prostředí.
  • Optický hledáček se skleněným hranolem: Zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole při zvětšení 0,7× (s objektivem 50 mm f/1,4 zaostřeným na nekonečno, −1 m-1).
  • Dvouosý elektronický virtuální horizont: Nabízí přesnou kontrolu vyrovnání fotoaparátu na monitoru LCD nebo v hledáčku. Kontrolovat lze pozici fotoaparátu vzhledem k horizontální rovině a náklon fotoaparátu nahoru a dolů.

 

 

Výhoda objektivů NIKKOR

Legendární objektivy NIKKOR společnosti Nikon představují bez ohledu na vaše ideje, zkušenosti a tvůrčí vize jedinou skutečnou volbu pro získání kompletně integrovaného řešení ve formátu FX. Nasaďte na fotoaparát Nikon D610 objektiv NIKKOR a máte k dispozici optický výkon, který umožní plně využít potenciál obrazového snímače fotoaparátu s rozlišením 24,3 milionu pixelů. Název NIKKOR se stal synonymem pro vysoký výkon a nedostižnou kvalitu obrazu a rok 2013 v této souvislosti nabízí dvě významná jubilea. Značka NIKKOR v tomto roce slaví 80. výročí svého uvedení a zároveň bylo dosaženo celkové produkce 80 milionů objektivů NIKKOR. S nabídkou více než 80 typů objektivů v současné řadě zaručuje Nikon fotografům naplnění všech fotografických příležitostí a dosažení maxima s obrazovými snímači formátu FX a jejich výjimečnými vlastnostmi včetně výrazně limitované hloubky ostrosti – vlastnosti, která umožňuje dosahovat překrásné reprodukce neostrých míst obrazu při použití světelných objektivů NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností.

 


Volitelné příslušenství

 

Multifunkční Battery Pack MB-D14: Umožňuje používat různé typy baterií včetně tužkových baterií AA různých typů a dobíjecí lithium-iontové baterie Nikon EN-EL15 (viz specifikace). Battery Pack MB-D14 má vlastní tlačítko spouště a příkazové voliče pro pohodlnou kompozici při fotografování na výšku.

 

Systém kreativního osvětlení: Fotoaparát Nikon D610 je kompatibilní se systémem kreativního osvětlení Nikon a umožňuje používat výkonné a všestranné blesky i-TTL, například profesionální blesk SB-910 nebo snadno použitelný blesk SB-700.

 

Software Capture NX 2 – rychlé, výkonné a tvůrčí zpracování snímků: Aby bylo možné pracovat na úrovni výkonu obrazového snímače fotoaparátu D610 s rozlišením 24,3 milionu pixelů, je nejnovější verze softwaru Capture NX 2 rychlejší než doposud a nabízí plnou podporu 64bitového zpracování dat.

 

Software Camera Control Pro 2 – všestranné dálkové ovládání fotoaparátu: Software nabízí mnoho vylepšení, která umožňují dosahovat výjimečně plynulé činnosti živého náhledu fotoaparátu Nikon D610. Kromě ovládání expozičního režimu, času závěrky a clony zahrnují kreativní ovládací prvky vzdálené spuštění a ukončení záznamu videosekvencí nebo přepínání mezi živým náhledem pro statické snímky a videosekvence.

 

 

 


Poznámky:

1Podle standardů CIPA.

2Živý náhled může být automaticky ukončen dříve než po uplynutí 60 minut, aby se předešlo přehřátí přístroje.

3 Podle standardů CIPA.


Související zboží