Právě se nacházíte v - Nikon » Nikon D5300 - Jsem sdílení mého pohledu

Nikon D5300 - Jsem sdílení mého pohledu

Nikon D5300 - Jsem sdílení mého pohledu

Společnost Nikon dnes uvádí fotoaparát D5300, první digitální jednookou zrcadlovku formátu DX s vestavěným připojením Wi-Fi a zařízením GPS.


 

JSEM SDÍLENÍ MÉHO POHLEDU

Popusťte uzdu své tvořivosti: Uvádíme fotoaparát Nikon D5300, novou digitální jednookou zrcadlovku Nikon formátu DX
s vestavěným připojením Wi-Fi a zařízením GPS

 

Amsterdam, Nizozemsko, 17. října 2013 Společnost Nikon dnes uvádí fotoaparát D5300, první digitální jednookou zrcadlovku formátu DX s vestavěným připojením Wi-Fi a zařízením GPS.

 

Přístroj D5300 je optimalizovaný pro tvůrčí fotografování a všestranné využití a tvoří tak vrcholek digitálních jednookých zrcadlovek pro začátečníky, kterým poskytuje inspiraci k pořizování působivých snímků a videosekvencí. Jako první digitální jednooká zrcadlovka Nikon obsahuje vestavěné připojení Wi-Fi a nabízí tvůrčím fotografům fantastickou příležitost zachycovat a sdílet v neuvěřitelných detailech magii jejich světa. Inovativní obrazový snímač CMOS formátu DX s rozlišením 24,2 milionu pixelů a speciální konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF) poskytuje fotoaparátu rozlišení i těch nejjemnějších detailů a struktur s úchvatnou ostrostí. Pořízené snímky lze ihned sdílet pomocí vestavěné funkce Wi-Fi, která propojuje fotoaparát přímo s chytrým telefonem nebo tabletem. Funkce GPS přidává přímo ve fotoaparátu geografické značky ke snímkům pořízeným na cestách. Fotoaparát brilantně uvádí do života veškeré tvůrčí záměry a nabízí inspiraci k objevování nových fotografických možností každému, kdo jej bude používat. Aktivity spojené se sdílením snímků již nikdy nebudou jako dříve.

 

Marina Gurevich, produktová manažerka společnosti Nikon Europe pro spotřebitelské digitální zrcadlovky, říká: „Přístroj D5300 je skvělým fotoaparátem pro tvořivé a společenské lidi, kteří chtějí sdílet svůj pohled na svět prostřednictvím vysoce kvalitních snímků. Tento fotoaparát s vestavěným připojením Wi-Fi, zařízením GPS a množstvím působivých funkcí včetně citlivosti k působení světla až do hodnoty ISO 12 800 a nového výkonného systému zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 posunuje dále hranice snímků, které lze sdílet. A díky rozměrnému výklopnému a otočnému monitoru s vysokým rozlišením je radost jej používat.“

 

Vestavěné připojení Wi-Fi

Fotoaparát D5300 jako první digitální jednooká zrcadlovka Nikon vybavená připojením Wi-Fi staví sdílení snímků na zcela novou úroveň. Snímky lze odeslat přímo z fotoaparátu na libovolné chytré zařízení vybavené operačním systémem iOS™ nebo Android™1, kde jsou připraveny k snadnému přenesení na sociální sítě jako Facebook, Instagram nebo Twitter. Díky vysoké kvalitě obrazu snímků můžete vzbudit pozornost a zaujmout každého ve vašem světě prostřednictvím působivých sdílených snímků. Funkce Wi-Fi je velmi praktická rovněž pro fotografování, protože umožňuje dálkově ovládat fotoaparát pomocí připojeného chytrého zařízení, na jehož obrazovce lze navíc zobrazovat náhled fotografovaného motivu. Kombinace těchto vlastností a výklopný a otočný monitor fotoaparátu nabízí nekonečné možnosti při pořizování úžasných autoportrétů!

 

Vestavěné zařízení GPS

Pokud jde o sdílení působivých snímků, je vestavěné zařízení GPS fotoaparátu D5300 perfektně integrováno s funkcí Wi-Fi přístroje. Funkce GPS je jednoduchým prostředkem pro opatření snímků geografickými značkami bez nutnosti použití jakýchkoli externích adaptérů a připravuje vaše snímky z cest na sdílení záznamem informací o poloze, jako je zeměpisná šířka, zeměpisná délka a nadmořská výška, do hlavičky EXIF obrazových dat snímků. Vaše snímky z cest budou ještě přesnější a konkrétnější a vzhledem k tomu, že funkce protokolu dat GPS pracuje i při vypnutém fotoaparátu, můžete zaznamenávat vykonanou cestu i v době, kdy nefotografujete2. Software Nikon ViewNX 2 vám může pomoci s tvorbou působivých map vykonaných cest, které můžete zobrazit na serveru NIKON IMAGE SPACE nebo jiné sociální síti či webovém serveru pro sdílení snímků s podporou GPS, jako je Flickr.

 

Vynikající kvalita obrazu

Srdcem fotoaparátu D5300 je obrazový snímač CMOS formátu DX s rozlišením 24,2 milionu pixelů, který produkuje přirozeně působící snímky s nejvyšší možnou úrovní detailů. Inovativní obrazový snímač fotoaparátu s konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF) maximálně využívá informace z každého pixelu pro dosažení věrné reprodukce obrazu motivu vykresleného objektivem. Struktury jemných detailů, například vlasů nebo peří, jsou perfektně reprodukovány a snímky vykazují při fotografování s objektivy NIKKOR mimořádnou brilanci.

Vysoká citlivost ISO (do hodnoty 12 800, rozšiřitelná na ekvivalent 25 600) zaručuje v kombinaci s novým výkonným systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 ještě brilantnější snímky a videosekvence za nízké hladiny osvětlení než doposud. Perfektně přesný 2 016pixelový RGB snímač měření expozice odesílá data do systému detekce motivu a umožňuje tak získání optimální automatické expozice, optimálního automatického zaostření a vyvážení bílé barvy pro maximální možnou kvalitu obrazu snímků. Letmé pohyby nebo výrazy ve tváři lze zachytit ve správném okamžiku díky sériovému snímání s frekvencí až 5 sn./s a přesnému zaostřování pomocí inteligentního 39bodového AF systému, který obsahuje pro maximální přesnost devět snímačů křížového typu uprostřed obrazového pole.

 

Nevšední perspektivy

Všestranný fotoaparát D5300 je konstruován tak, aby podněcoval fotografy k hledání vlastního fotografického stylu, a je plně vybaven pro pořizování zajímavých a inspirujících snímků. Rozměrný 8,1cm (3,2“) monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 1 037 000 pixely a vysokým rozlišením nabízí ojedinělou míru svobody pro pořizování jedinečných snímků z libovolného úhlu, a to včetně autoportrétů. Pro zkoumání neobvyklých perspektiv stačí jen vyklopit a otočit monitor do libovolné polohy a zvýšit působivost pořizovaných snímků nebo videosekvencí.

 

Pro ještě rozsáhlejší možnosti je k dispozici řada vestavěných nástrojů, které nabízejí fotografické techniky, na jejichž zvládnutí vynaložili dříve profesionální fotografové roky praxe. Užívejte si optimální výsledky ve vysoce kontrastních situacích s režimem HDR (vysoký dynamický rozsah) nebo rychle pořizujte perfektní snímky v různých situacích za pomoci jednoho z 16 motivových programů. Chcete-li zkoumat různé tvůrčí přístupy, uvolněte hranice své tvořivosti prostřednictvím široké nabídky speciálních efektů fotoaparátu pro snímky i videosekvence: vyvolejte určitou náladu izolací specifických barev nebo vytvořte snímek ve stylu retro pomocí funkce Efekt dětského fotoaparátu.

 

 

Inspirující Full HD videosekvence

Uživatelům, kteří chtějí vyjádřit své tvůrčí představy na videosekvencích, nabízí funkce D-Movie fotoaparátu D5300 záznam plynulých Full HD videosekvencí s jemnými detaily a snímací frekvencí až 50p/60p. Fotoaparát nabízí vynikající výkonnost a perfektní zaostřování, které je u HD videosekvencí kritickým parametrem, a umožňuje zahájit záznam jednoduchým stisknutím samostatného tlačítka záznamu videosekvence. Kontinuální automatické zaostřování v režimu živého náhledu udržuje zaostřené i rychle se pohybující objekty, proto můžete v klidu svěřit zaostření objektu funkci sledování objektu nebo zaostřování s detekcí tváří. Díky vestavěnému stereofonnímu mikrofonu fotoaparátu a kompatibilitě s externím stereofonním mikrofonem Nikon ME-1 je snadné pořídit videosekvence s brilantním a čistým zvukem. A pokud jde o sdílení vašich nejnovějších kreací, umožní vám výstup HDMI propojit fotoaparát přímo s televizorem HDTV, takže si můžete užívat prohlížení videosekvencí i snímků ve skvělém vysokém rozlišení.

 

Inteligentní design

S fotoaparátem D5300, který nabízí menší rozměry a hmotnost a větší výklopný a otočný monitor LCD než předchozí model (D5200), je radost fotografovat. Přístroj je dostupný v černém, červeném a šedém provedení a jeho neuvěřitelně nízká hmotnost (tělo přístroje váží pouhých 480 g bez baterie a paměťové karty) činí tento přístroj ideálním pro cestování. Pevný grip umožňuje stabilní držení fotoaparátu. Rozměrný monitor LCD s vysokým rozlišením umožňuje pozorovat každý detail snímků a videosekvencí a pro jasnější zobrazení při fotografování za vysoké nebo nízké hladiny osvětlení lze upravovat jeho jas. Nově zkonstruovaný optický člen pentamirror zvyšuje zvětšení hledáčku na hodnotu přibližně 0,82× a usnadňuje tak přesnou kompozici snímků. Vynikající ergonomie Nikon, přehledná menu a specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie nebo živý náhled, usnadňují a urychlují intuitivní ovládání přístroje, takže se můžete zcela soustředit na své tvůrčí záměry.

 

Objektivy NIKKOR, blesky a kompatibilita systému

Jednou z největších výhod fotoaparátu D5300 je jeho kompatibilita s širokou řadou objektivů NIKKOR a systémem výkonného příslušenství. Zkombinujete-li fotoaparát D5300 s takto všestrannými doplňky, budou vaše tvůrčí možnosti zcela bez hranic. Objektivy NIKKOR jsou známé na celém světě pro svoji vysokou optickou výkonnost a fotoaparát D5300 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů formátu DX. K dispozici je objektiv pro každou situaci – od kompaktních zoomů, které jsou perfektní pro všeobecné použití nebo cestování, přes vysoce světelné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností pro získání krásně reprodukovaných neostrých míst obrazu (bokeh) až po širokoúhlé objektivy a makroobjektivy. Bez ohledu na to, jaký objektiv si zvolíte, vždy budete mít k dispozici vysoce přesný a všestranný optický výrobek, který maximálně využije obrazový snímač fotoaparátu s rozlišením 24,2 megapixelu, a pořídíte snímky s živými barvami a vysokým kontrastem nebo videosekvence s kinematografickými efekty. Kromě objektivů jsou k dispozici rovněž blesky Nikon Speedlight, například modely SB-400 a SB-700, které rozšiřují tvůrčí možnosti práce se světlem, a volitelná bezdrátová dálková ovládání, jako jsou modely WR-R10 a WR-T10, která umožňují dálkově ovládat klíčové funkce fotoaparátu i v případě výskytu překážek mezi vámi a fotoaparátem.

 

 

Souhrn klíčových vlastností

 • Vestavěná zařízení Wi-Fi a GPS

 • Obrazový snímač CMOS formátu DX s rozlišením 24,2 milionu pixelů, bez optického antialiasingového filtru (OLPF)

 • Vynikající výkonnost za nízké hladiny osvětlení s citlivostmi ISO 100–12 800 (s možností dalšího zvýšení až na ekvivalent ISO 25 600)

 • Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 4

 • 39bodový AF systém s devíti snímači křížového typu uprostřed obrazového pole

 • 2 016pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu Nikon

 • Sériové snímání frekvencí 5 sn./s

 • Velký výklopný a otočný monitor: 8,1cm (3,2“) monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 1 037 000 pixely a vysokým rozlišením

 • Full HD videosekvence ve formátu 1080/50/60p

 • Podpora výstupu HDMI

 • Vestavěný stereofonní mikrofon a kompatibilita se stereofonním mikrofonem Nikon ME-1

 • Funkce HDR a Active D-Lighting

 • Speciální efekty pro statické snímky a videosekvence

 • 16 motivových programů

 • Hledáček s vyšším zvětšením (cca 0,82×) a nově zkonstruovaným optickým členem pentamirror

 • Malé a lehké tělo: Přibližné rozměry 125 × 98 × 76 mm. Hmotnost pouhých 480 g (bez baterie a paměťové karty)

 • Stabilní grip pro bezpečné držení

 • Vylepšené grafické uživatelské rozhraní pro přehlednější menu

 • Tři volitelné barvy těla: Černá, červená a šedá

 • Rozšiřitelný systém: Kompatibilita s kompletní nabídkou objektivů NIKKOR formátu DX a specifických blesků Nikon Speedlight

 • Kompatibilita s bezdrátovými dálkovými ovládáními WR-R10/WR-T10

 

 

POZNÁMKY

1 Příprava chytrého zařízení pro příjem snímků vyžaduje jednoduché stažení zdarma dostupné aplikace Wireless Mobile Utility. Aplikace Wireless Mobile Utility je kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS™ a Android™ a lze ji zdarma stáhnout do chytrého zařízení ze serverů Google Play™ a Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

 

2 Kompatibilita se liší v závislosti na zemi.

 


Související zboží