Právě se nacházíte v - Nikon » Nikon D4S - Jsem život na plný plyn

Nikon D4S - Jsem život na plný plyn

Nikon D4S - Jsem život na plný plyn

Společnost Nikon dnes uvedla fotoaparát D4S, novou vlajkovou loď formátu FX s 16,2 milionu pixelů poskytující profesionálním fotografům náskok před konkurencí.


JSEM ŽIVOT NA PLNÝ PLYN

Inovace špičkového fotoaparátu: Nikon uvádí novou vlajkovou loď formátu FX, přístroj D4S

 

Amsterdam, Nizozemsko, 25. února 2014 Společnost Nikon dnes uvedla fotoaparát D4S, novou vlajkovou loď formátu FX s 16,2 milionu pixelů poskytující profesionálním fotografům náskok před konkurencí.

 

Inovace špičkového fotoaparátu: nový přístroj D4S jako nástupce osvědčeného modelu Nikon D4 zaručuje získání mimořádných snímků výjimečnou rychlostí. Rozšířený rozsah citlivostí ISO a systém zpracování obrazu EXPEED 4 posouvají fotografování za nízké hladiny osvětlení na novou úroveň a činí z fotoaparátu D4S mistrovský nástroj pro nízkou i vysokou hladinu osvětlení. Pokročilý výkon automatického zaostřování zaručuje lepší zachycení objektu a jeho sledování při snímací frekvenci 11 obr./s včetně detailnější kontroly využití zaostřovacích polí s novým režimem skupinové volby zaostřovacích polí. Nový formát souborů Nikon RAW velikosti S urychluje přenos snímků do sítí a gigabitový port 100/1000TX sítě Ethernet umožňuje extrémně rychlé spojení.

 

Dirk Jasper, produktový manažer pro profesionální produkty společnosti Nikon Europe, komentuje:

Přístroj D4S staví na fenomenálním úspěchu přístroje D4 a definuje novou úroveň výkonnosti. Inženýři společnosti Nikon implementovali na základě hodnotných podnětů od profesionálních uživatelů množství vylepšení, která jsou důležitá pro profesionály pracující v silně konkurenčním prostředí sportovní fotografie, novinové fotografie a fotografie přírody, stejně jako pro ostatní pokročilé fotografy hledající výkonnější přístroj pro své fotografické práce. Fotoaparát D4S nabízí výkon vyhovující i těm nejnáročnějším podmínkám, jakým mohou pokročilí fotografové čelit, a zaručuje náskok před konkurencí.“

 

 

Inovace úspěšného modelu

Nový fotoaparát D4S překonává limity stanovené předchozím modelem a je novým průkopníkem v oblasti akční profesionální fotografie. Přepracovaný obrazový snímač fotoaparátu nabízí špičkovou kvalitu obrazu a jeho rozšířený rozsah citlivostí ISO 100–25 600 lze dále zvýšit až na hodnotu 409 600 (ekvivalent ISO), která je prvenstvím v oboru. Nový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 zvyšuje celkovou výkonnost fotoaparátu a výrazně zlepšuje reprodukci obrazu a citlivost ISO. Vynikající kvalita obrazu za nízké i vysoké hladiny osvětlení, sofistikovaná lokální redukce šumu, doostřování obrysů a kontrola tonality zaručují, že fotoaparát D4S poskytuje výjimečně kvalitní výsledky za nízké hladiny osvětlení, se kterou jsou konfrontováni mnozí sportovní fotografové a fotoreportéři. Vysoká snímací frekvence 11 sn./s není limitována nastavením citlivosti ISO ani volbou objektivu a detaily fotografovaných objektů jsou reprodukovány ostře a ve vysoké kvalitě i při aplikaci redukce šumu. Fotoaparát D4S je stejně jako model D4 vytvořen tak, aby si zachovával špičkový výkon i v nejnáročnějších představitelných klimatických podmínkách. Fotoaparát je chráněn odolným celokovovým tělem utěsněným proti klimatickým vlivům a společnost Nikon provedla optimalizaci drobných ergonomických detailů z důvodu dosažení ideálního ovládacího komfortu: změna rozmístění tlačítek a jejich upravený tvar zlepšují ovladatelnost za vlhka a fotoaparát je vybaven přepracovanými opěrnými body pro palec a prostředníček a hladším gripem.

 

Stále na plný plyn

Konstrukce fotoaparátu D4S je zcela optimalizována pro rychlost. Ve světě, kde jsou rychlost přenosu snímků a propojení do sítě stejně důležité jako počet pixelů a citlivost ISO, nabízí fotoaparát D4S vše potřebné. Snímací frekvence při použití automatického zaostřování se sledováním objektu se zvýšila z 10 sn./s na 11 sn./s, což znamená, že se fotoaparát D4S stal nejrychlejší digitální jednookou zrcadlovkou s automatickým zaostřováním v historii společnosti Nikon. Fotoaparát je vybaven gigabitovým portem 100/1000TX sítě Ethernet a nabízí volitelný formát souborů RAW velikosti S pro rychlejší přenos snímků. V situacích, kdy rozhodují i milisekundy, vám minimální zpoždění závěrky 42 ms poskytne kritickou výhodu bleskurychlého pořizování snímků a zcela nový mechanismus závěrky a zrcadla snižuje vibrace a poskytuje stabilnější obraz v hledáčku s minimální dobou ztmavení hledáčku při fotografování vysokou snímací frekvencí.

 

Pokoření nejlepšího: pokročilé automatické zaostřování

Fotoaparát D4S dále vylepšuje doposud nejvyšší přesnost a využitelnost osvědčeného 51bodového AF systému Nikon. Kromě zlepšeného zachycení objektu, rozšířeného „ukládání zaostřovacích polí podle orientace“ a nové možnosti omezení volby režimů automatického zaostřování nabízí fotoaparát D4S zcela nový režim skupinové volby zaostřovacích polí. Skupinová volba zaostřovacích polí je vytvořena z důvodu detailnější kontroly velikosti oblasti činnosti automatického zaostřování a trvale monitoruje pět různých zaostřovacích polí, která lze na základě požadavků kompozice posouvat v rámci oblasti vymezené 51 zaostřovacími poli systému. Fotografování v tomto režimu umožňuje sledování rychle se pohybujících objektů s vynikající přesností na dlouhé vzdálenosti a výrazně vylepšuje zachycení objektu a izolaci pozadí při fotografování objektů, které jsou velmi malé a umístěné blízko vysoce kontrastního nebo rušivého pozadí. AF systém přístroje D4S umožňuje stejně jako u fotoaparátu D4 využívat 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a jeho citlivost sahá až do hodnoty −2 EV (ISO 100, 20 °C).

 

 

Moderní funkce D-Movie s více formáty obrazu

Fotoaparát D4S nabízí záznam videosekvencí ve více formátech obrazu se studiovou kvalitou pro filmování v různých podmínkách a je vybaven množstvím vylepšených operací pro větší kontrolu nad stopáží během filmování a disponuje rovněž vylepšeným záznamem zvuku. Videosekvence D-Movie mohou mít nyní frekvenci 50p/60p a fotografové mohou nastavovat citlivost ISO a volit maximální hodnotu citlivosti ISO v režimu M, vybírat formát obrazového pole, ovládat motorické nastavení clony a nastavovat pevný čas závěrky. Systém 3D redukce šumu Nikon navíc potlačuje náhodný šum a blikavý šum při filmování s nastavením vysokých citlivostí ISO. Fotoaparát D4S nabízí stejně jako přístroj D4 tři volitelné formáty obrazu – FX, DX a nativní výřez (prodlužovací faktor přibližně 2,7×) a výstup HDMI nekomprimovaného signálu v plném rozlišení na externí zařízení. Přístroj umožňuje současný záznam HD videosekvencí v plném rozlišení ve fotoaparátu a na externím záznamovém zařízení prostřednictvím výstupu HDMI (z důvodu bezpečného propojení se fotoaparát dodává včetně spony kabelu HDMI). Díky rozsáhlejším možnostem ovládání zvuku včetně volitelného frekvenčního rozsahu (široký rozsah frekvencí/lidský hlas) a funkce redukce hluku větru při záznamu zvuku pomocí vestavěného mikrofonu byl vylepšen rovněž záznam zvuku.

 

Souhrn klíčových vlastností:

 

Přepracovaný obrazový snímač formátu FX s 16,2 milionu pixelů: zaručuje špičkovou kvalitu obrazu a vynikající všestrannost tvorby výřezů.

Fenomenální citlivost k působení světla: nabízí rozsah citlivostí ISO 100–25 600 rozšiřitelný až na hodnotu 409 600 (ekvivalent ISO), která je průmyslovým prvenstvím.

11 sn./s při použití automatického zaostřování: snímací frekvence 11 sn./s včetně automatického řízení expozice/automatického zaostřování překonává možnosti fotoaparátu D4.

EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu.

51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX umožňuje použití 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a je citlivý až do hodnoty −2 EV (ISO 100, 20 °C).

Pokročilé automatické zaostřování: nabízí vylepšené zachycení objektu, nové možnosti omezení volby režimů automatického zaostřování a nový režim skupinové volby zaostřovacích polí.

Funkce D-Movie s více formáty obrazu: zaznamenává Full HD (1 080p) videosekvence založené na formátech FX a DX snímací frekvencí 60p/50p/30p/25p/24p. Funkce nabízí tři volitelné formáty obrazu – FX, DX a nativní výřez (prodlužovací faktor přibližně 2,7×) – a čistý výstup HDMI. Během filmování je k dispozici rozsah citlivostí do ISO 200 a možnost volby času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku. Systém 3D redukce šumu Nikon potlačuje náhodný šum a fotoaparát nabízí sofistikované možnosti ovládání zvuku.

Maximální odolnost v akci:celokovové tělo utěsněné proti působení klimatických vlivů.

Rychlé připojení: fotoaparát je vybaven gigabitovým portem 100/1000TX sítě Ethernet a nabízí volitelný formát souborů RAW velikosti S pro rychlejší přenos snímků. Přístroj je kompatibilní s bezdrátovým síťovým rozhraním Nikon WT-5.

Monitor s nastavitelným barevným podáním: antireflexní 8cm (3,2“) monitor LCD s 921 000 pixely, který umožňuje upravovat vyvážení barev a jas v libovolném směru.

Rychlá a odolná závěrka: závěrka využívající lamely z kompozitu Kevlaru/uhlíkových vláken nabízí zpoždění 42 ms, standardní provozní životnost 400 000 pracovních cyklů, časy v rozmezí 1/8 000 až 30 s a synchronizační čas pro práci s bleskem až 1/250 s.Nový mechanismus závěrky a zrcadla poskytuje stabilní obraz v hledáčku s minimálním ztmavením obrazu při rychlém sériovém snímání.

Bodové měření vyvážení bílé barvy: umožňuje snadno manuálně měřit data pro vyvážení bílé barvy ve zvolené oblasti obrazového pole: velikost měřené oblasti je zachována i při zvětšení obrazu a možné je rovněž opakované měření dat.

Baterie EL-18a s vysokou kapacitou: extrémně kompaktní a lehká dobíjecí lithium-iontová baterie s kapacitou 2 500 mAh (10,8 V).

Paměťová média: dva sloty pro paměťové karty – jeden pro rychlé karty CF (UDMA 7) a jeden pro rychlé karty XQD s vysokou kapacitou.


Související zboží