Právě se nacházíte v - Nikon » Nikon Coolpix P7800 a Nikon Coolpix S02

Nikon Coolpix P7800 a Nikon Coolpix S02

Nikon Coolpix P7800 a Nikon Coolpix S02

Společnost Nikon Europe uvedla dva nové kompaktní fotoaparáty řady COOLPIX: výkonný a všestranný COOLPIX P7800 se světelným objektivem NIKKOR 28–200 mm f/2–4, velkým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 12 miliony pixelů a vestavěným elektronickým hledáčkem; a extrémně kompaktní COOLPIX S02 s dotykovým monitorem, záznamem Full HD videosekvencí a obrazovým snímačem CMOS s 13 miliony pixelů.


Nikon uvádí špičkový fotoaparát COOLPIX P7800 a miniaturní COOLPIX S02

Fotoaparát s profesionálním výkonem v kompaktním těle, COOLPIX P7800, je přístrojem mnoha talentů

Praha, Česká republika, 5.září 2013 – Společnost Nikon Europe dnes uvedla dva nové kompaktní fotoaparáty řady COOLPIX: výkonný a všestranný COOLPIX P7800 se světelným objektivem NIKKOR 28–200 mm f/2–4, velkým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 12 miliony pixelů a vestavěným elektronickým hledáčkem; a extrémně kompaktní COOLPIX S02 s dotykovým monitorem, záznamem Full HD videosekvencí a obrazovým snímačem CMOS s 13 miliony pixelů.

 

Nikon COOLPIX P7800 – nová úroveň kvality

Fotoaparát P7800, určený pro nadšené příznivce fotografie požadující přístroj nejvyšší úrovně, nabízí působivou kvalitu obrazu, manuální ovládání a snadnou přenosnost v kompaktním těle. Všestranný a extrémně pohotový fotoaparát pro bezproblémové fotografování je vybaven světelným objektivem NIKKOR s 7,1× zoomem a optickou konstrukcí zahrnující 2 optické členy ze skel ED a 7lamelovou irisovou clonu pro lepší reprodukci neostrého pozadí a extrémně vysokou ostrost obrazu. P7800 je perfektní fotoaparát s neodolatelným vybavením pro uživatele, jako jsou například architekti nebo pracovníci realitních kanceláří, kteří požadují kvalitní přenosný přístroj.

 

Velký obrazový snímač CMOS s 12 miliony pixelů poskytuje v kombinaci s vestavěným elektronickým hledáčkem a brilantním otočným a výklopným 3“ monitorem plnou kontrolu nad fotografickým procesem ve všech situacích. P7800 je špičkový přítel na cesty, s vysokým výkonem, pohotovými reakcemi, rychlým spuštěním, maximálně přesným automatickým zaostřováním a redukcí vibrací druhé generace. Umožňuje sériové snímání frekvencí až 8 sn./s a je ideální pro činorodé fotografy, kteří nemají právě při ruce svou digitální jednookou zrcadlovku. Kompatibilita se soubory RAW (NRW) znamená, že vždy získáte tu nejvyšší možnou kvalitu z obrazového snímače – bez ohledu na to, jaké máte právě požadavky na pořizované snímky.

 

V případě přepnutí na videosekvence je velmi praktickým vybavením 3“ výklopný a otočný monitor fotoaparátu P7800, jenž umožňuje zabírat scény ze zcela libovolných úhlů nebo držet fotoaparát na délku paží a zaznamenávat videodeník nebo autoportrét. Rozlišení videosekvencí Full HD 1 080p (25 nebo 30 sn./s) a vestavěný stereofonní mikrofon (plus vstup pro externí mikrofon) umožňují přizpůsobit tento výkonný fotoaparát COOLPIX všem možným úkolům. Díky režimu videosekvencí s vlastním přizpůsobením nastavení můžete navíc ovládat čas závěrky, clonu, citlivost ISO a předvolbu Picture Control a používat manuální zaostřování, optický zoom a vyvážení bílé barvy pro maximální tvůrčí kontrolu. Aby bylo možné plně využívat potenciál fotoaparátu P7800, je přístroj kompatibilní s kompletní sadou příslušenství včetně bezdrátového adaptéru WU-1a pro okamžité sdílení snímků nebo dálkové ovládání přístroje prostřednictvím smartphonu.

 

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX P7800 výrazně posouvá hranice možností našich kompaktních fotoaparátů a nabízí optimální kombinaci vynikající kvality obrazu, bleskurychlé odezvy a vysoce světelného objektivu NIKKOR s vysokým rozlišením pro získání perfektně ostrých výsledků. Možnosti fotoaparátu z něho činí špičkový přístroj řady COOLPIX s praktickým vybavením, jaké představuje například výklopný a otočný monitor a vestavěný elektronický hledáček umožňující získání absolutně nejlepších možných výsledků při pořizování videosekvencí i fotografování metodou „zaměř a stiskni“. Manuální ovládací prvky zahrnují tři uživatelské režimy, dvě funkční tlačítka a dva příkazové voliče (zadní a přední) pro perfektní kombinaci výkonnosti a všestrannosti.“

 

P7800 bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 12 890 Kč.

 

Nikon COOLPIX S02 vynikající přístroj v miniaturním provedení

COOLPIX S02 je dostatečně diskrétní, aby bylo možné mít jej stále při sobě, a jeho design poskytne příležitost k hovoru s fotografovanými osobami – je ideálním vybavením pro všechny večerní společenské akce a skvělým doplňkem každého stylu. Zachycení spontánních okamžiků, které si chcete trvale uchovat, nebylo nikdy snazší než s tímto nejkrásnějším členem řady fotoaparátů Nikon COOLPIX, který je menší než platební karta.

 

Obrazový snímač CMOS s 13 miliony pixelů, 7,3 GB interní paměti a 3× optický zoom poskytují tomuto elegantnímu fotoaparátu funkčnost větších modelů, zatímco dotykový monitor a intuitivní rozhraní z něho tvoří lákavý fotografický klenot. Fotoaparát je kromě toho vybaven bleskem s xenonovou výbojkou, která je výkonnější a lépe vyvážená než LED světlo, osvětlí i ty nejtemnější prostory restaurací, barů a nočních klubů a ohromí fotografované objekty skvělými výsledky. A protože S02 umí zaznamenat Full HD videosekvence, jste skutečně vybaveni pro všechny příležitosti. Program Noční krajina umožňuje dosáhnout ostrých výsledků při použití nízkých citlivostí ISO kombinací čtyř snímků pořízených velmi rychlou frekvencí.

 

Vysoce kvalitní, vyvážené snímky dokumentující vaše nejvzácnější životní okamžiky i překvapivé situace jsou od vás při použití fotoaparátu COOLPIX S02 vzdálené pouze na stisknutí spouště. Tento kapesní fotoaparát je vybaven obrazovým snímačem CMOS s 13 miliony pixelů, záznamem Full HD videosekvencí a velkým 2,7“ dotykový monitorem s antireflexní vrstvou a přizpůsobitelným uživatelským rozhraním. Přístroj je dostatečně lehký (100 g) na to, abyste jej mohli mít zavěšený na krku při všech společenských setkáních s přáteli; nabízí metalizované kryty těla, které z něj činí módní doplněk i námět k hovoru. K dispozici jsou barevná provedení bílá, růžová, modrá a zrcadlová.

 

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „Malý, stylový a za všech okolností elegantní fotoaparát COOLPIX S02 je možná nejmenším přístrojem řady COOLPIX, ale jeho design patří zcela jistě mezi velikány. Tento miniaturní fotoaparát padnoucí do libovolné dlaně, brašny nebo tašky kombinuje optimalizované prvky designu. Nabízí antireflexní dotykový monitor, interní paměť a vestavěný blesk s xenonovou výbojkou, obrazový snímač CMOS s 13 miliony pixelů a zjednodušený automatický režim (Snadný auto režim), což je záruka, že již nikdy nezmeškáte příležitost k fotografování na žádném společenském setkání.“

 

COOLPIX S02 bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 2 990 Kč.


Související zboží