Právě se nacházíte v - Nikon » NIKON 85mm/F1,8G AF-S

NIKON 85mm/F1,8G AF-S

NIKON 85mm/F1,8G AF-S

Společnost Nikon dnes představuje nový střední teleobjektiv s vysokou světelností – objektiv AF-S NIKKOR 85mm f/1,8 G.

 

 


Amsterdam, Nizozemí, 6. ledna 2012 Společnost Nikon dnes představuje nový střední teleobjektiv s vysokou světelností – objektiv AF-S NIKKOR 85mm f/1,8 G.

 

Může se chlubit hvězdnou kombinací klasické ohniskové vzdálenosti a vysoké světelnosti (f/1,8), stejně jako nově navrženým optickým systémem, který vyhovuje požadavkům dnešních digitálních jednookých zrcadlovek. Kvalita pořízeného obrazu je vynikající a objektiv nabízí fotografům cenově přístupnou možnost, jak využít bohatý odkaz proslulé 85mm optiky NIKKOR společnosti Nikon.

 

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software společnosti Nikon Europe, říká: „Tento objektiv je perfektní pro každého, kdo miluje portrétní fotografii. Nabízí fotografům skvělou možnost využít výhody středního teleobjektivu s vysokou světelností, a to jak ve studiu, tak i při maximálním využití přirozeného osvětlení.“

 

Klasický charakter

Klasická ohnisková vzdálenost 85 mm umožňuje pořídit portréty osob s mimořádnými detaily.

Vysoká světelnost f/1,8 nabízí výbornou rovnováhu ostrosti a reprodukci neostrých míst pozadí (bokeh), takže fotografovaný objekt lze krásně oddělit od pozadí. Objektiv zajistí jasný obraz v hledáčku, abyste mohli snadněji komponovat záběry. Vysoká světelnost je vynikající volbou pro fotografování při slabém osvětlení a také pomáhá pořídit působivé ostré fotografie při fotografování v přirozeném světle.

 

Nová konstrukce optiky
Tento skvělý portrétní objektiv pro digitální éru má zcela novou konstrukci optiky,
optimalizovanou pro potřeby současných digitálních jednookých zrcadlovek. Je složený
z 9 členů v 9 skupinách a poskytuje vynikající kvalitu obrazu. Tento objektiv je zajímavou
alternativou pro ty, kteří chtějí natáčet video. Diskrétní a přesné zaostřování zajišťuje speciální ultrazvukový zaostřovací motor.


Ergonomie
Tento nový kompaktní 85 mm objektiv odolný proti vlhkosti je s hmotností pouhých 350 g lehčí než jeho předchůdci. Objektiv je kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami NIKON formátu FX, při použití s digitálními jednookými zrcadlovkami NIKON formátu DX nabízí ohniskovou vzdálenost (ekvivalentní) 127,5 mm a je plně kompatibilní i s digitálními jednookými zrcadlovkami základní úrovně, které nemají vestavěný motor automatického zaostřování.

 

Objektiv je dodáván se sluneční clonou HB-62 a měkkým pouzdrem CL-1015.

 Související zboží