Právě se nacházíte v - Nikon » Jsem teleobjektiv Nikkor 80-400mm f/4,5-5,6G ED VR

Jsem teleobjektiv Nikkor 80-400mm f/4,5-5,6G ED VR

Jsem teleobjektiv Nikkor 80-400mm f/4,5-5,6G ED VR

Teleobjektiv formátu FX se zoomem a všestranným rozsahem ohniskových vzdáleností 80–400 mm. Nabízí systém redukce vibrací Nikon a pokročilou optickou konstrukci s optickým členem ze skla Super ED.


Teleobjektiv se zoomem AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR – inovovaná klasika

 

JSEM TELEOBJEKTIV

 

Praha, Česká republika, 5. března 2013 - Společnost Nikon uvádí nový telezoom formátu FX s širokým rozsahem ohniskových vzdáleností 80­400 mm a vynikající optickou konstrukcí.

 

Vysoce žádaná aktualizace populárního objektivu Nikon AF 80400 mm, teleobjektiv se zoomem AF-S 80400 mmf/4,5–5,6G ED VR, obsahuje vylepšenou optickou konstrukci splňující nároky dnešních digitálních jednookých zrcadlovek.

 Nikkor 80-400mm f/4,5-5,6G ED VR

Objektiv je vhodný pro motivy, jaké představuje příroda, krajina nebo sport, a pokrývá ohniskové vzdálenosti od středního teleobjektivu po superteleobjektiv. Nabízí vynikající optický výkon v různých snímacích podmínkách a je vybaven systémem redukce vibrací Nikon VR umožňujícím používat až o 4 EV delší časy závěrky při fotografování v celém rozsahu zoomu – i při použití ohniskové vzdálenosti 400 mm.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažer oddělení objektivů, příslušenství a softwaru společnosti Nikon Europe, říká:

Původní objektiv Nikon AF 80–400 mm byl v době svého uvedení revolucí. Jako první objektiv NIKKOR kombinoval převratnou technologii redukce vibrací s všestranným rozsahem dlouhých ohniskových vzdáleností v relativně kompaktním provedení a stal se tak rychle favoritem mnoha fotografů. Nyní je tento objektiv aktualizován pro nové generace digitálních jednookých zrcadlovek a díky provedení AF-S nabízí výrazně vylepšené automatické zaostřování, účinnější redukci vibrací a vylepšenou optickou konstrukci. Objektiv představuje hodnotné vylepšení původního objektivu a jsme si jisti, že bude i stejně úspěšný.“

 

Špičková optika

Objektiv byl zkonstruován na základě potřeb rychlých digitálních jednookých zrcadlovek s vysokým rozlišením a obsahuje novou optickou konstrukci s 20 čočkami a 12 členy. Objektiv poskytuje vynikající výsledky v různých snímacích podmínkách a obsahuje antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat, čtyři optické členy ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) a jeden optický člen ze skla Super ED. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat účinně potlačují výskyt reflexů a závoje, zatímco optické členy ze skel ED pomáhají korigovat projevy barevné vady, které jsou výraznější zejména u objektivů s delšími ohniskovými vzdálenostmi.

 

 

Výhoda redukce vibrací s účinností 4 EV

Pro minimalizaci účinků vibrací v širokém rozsahu ohniskových vzdáleností využívá objektiv systém redukce vibrací VR, který je ekvivalentní použití přibližně o 4 EV kratšího času závěrky. Režimy normální a aktivní redukce vibrací poskytují stabilní obraz při různých úrovních vibrací a frekvencí pohybů fotoaparátu, zatímco automatická detekce použití stativu redukuje vibrace během spouštění závěrky při umístění fotoaparátu na stativ.

 

Spolehlivé provedení

Výhodná kombinace širokého rozsahu ohniskových vzdáleností 80400 mm a relativně kompaktního provedení činí tento objektiv výjimečně praktickým vybavením splňujícím většinu nároků kladených na teleobjektivy. Dobu zaostřování lze zkrátit při fotografování v předem daném rozsahu vzdáleností použitím přepínače omezení rozsahu zaostřitelných vzdáleností, který nabízí dvě nastavení (plný rozsah „FULL“ a ∞–6 m). Automatické zaostřování pracuje v případě použití fotoaparátu s podporou světelnosti f/8 i v kombinaci s telekonvertorem 1,4×.

 

Spolehlivá, vysoce kvalitní a ergonomická konstrukce obsahuje kovový bajonet a gumová těsnění proti klimatickým vlivům. Integrovaná aretace tubusu objektivu zamezuje jeho vysouvání vlastní vahou v době, kdy se objektiv nepoužívá.

 

Objektiv se dodává včetně krytky (LC-77), sluneční clony (HB-65), pouzdra (CL-M2) a snímatelné otočné stativové patky, která vylepšuje vyvážení objektivu a umožňuje komfortnější změnu mezi fotografováním na šířku a na výšku při umístění fotoaparátu na stativ.


Související zboží